Австрія планує відмовитися від російського газу до 2027 року

Джерело: Kurier

Влада Австрії погодила відмову від російського газу до 2027 року в нову безпекову стратегію країни. Нині рішення перебуває на стадії доопрацювання

Австрія вирішила відмовитися від російського газу, оскільки кошти, отримані Москвою від продажу палива, можуть використовуватися для фінансування війни проти України. Також австрійський уряд вважає, що залежність від російського газу загрожує економіці Австрії.

Природний газ із Росії становить 80-90% від загального обсягу газу в австрійських трубопроводах. Минулого року Відень міг перерахувати “Газпрому” близько 4 млрд євро.

У лютому міністерка енергетики Австрії Леонор Гевесслер заявила про намір розглянути можливості виходу із довгострокових контрактів між австрійською нафтогазовою компанією OMV та “Газпромом”, які діють до 2040 року. Пізніше в OMV зазначили, що в разі потреби компанія зможе на 100% забезпечити австрійських споживачів газом із неросійських джерел, але для відмови від палива з РФ потрібно створити відповідну правову основу.

У 2024 році російський газ трубами в Європі продовжують отримувати Угорщина, Словаччина та Австрія.

Раніше повідомляли, що австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.

Директор ЦРУ Білл Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.

Сьогодні вдень, 7 вересня, російські окупанти завдали ударів керованими авіабомбами по Харкову та селищу Мала Данилівка Харківського району. Є поранені.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським у суботу, 7 вересня, пообіцяла непохитну підтримку України.

США помітили посилення російської військової активності навколо ключових підводних кабелів і вважають, що Росія тепер може з більшою ймовірністю здійснювати потенційні диверсійні операції, спрямовані на виведення з ладу критичної частини світової комунікаційної інфраструктури.