Австрія виділить €5 мільйонів на підтримку енергоінфраструктури України

Джерело: derStandard

Федеральний уряд Австрії на Раді міністрів 21 травня оголосить про виплату допомоги у розмірі п’яти мільйонів євро Фонду підтримки енергетики України.

Зазначається, що кошти спрямують на відновлення української енергетичної інфраструктури, що сильно постраждала після понад двох років повномасштабної війни. Минулого року міністерство захисту клімату Австрії  виділило десять мільйонів євро.

Як нейтральна країна, Австрія також зобов’язана стояти на боці людства в цій війні, – зазначила міністерка Леонор Гевесслер. – Завдяки виділеним коштам міністерство сподівається допомогти “хоча б дещо спростити відновлення”.

Своєю чергою, посол України в Австрії Василь Чиминес висловив вдячність за “сильний сигнал солідарності”. І додав, що на тлі спроб РФ знищити енергетичну інфраструктуру в Україні шляхом авіаударів і артилерійських обстрілів, ця фінансова допомога від федерального уряду Австрії є “надзвичайно важливою для відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури та забезпечення населення України електроенергією”.

Кошти візьмуть з бюджету міністерства охорони клімату Австрії. Гроші розподілять в Україні через Енергетичне співтовариство та використають для закупівлі терміново необхідних запчастин, генераторів та ремонтних ліній.

Раніше стало відомо, що Німеччина надасть Україні грант на 45 мільйонів євро для якомога швидшого відновлення енергосистеми після російських атак.

Також Велика Британія оголосила про додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України на суму 20 мільйонів фунтів стерлінгів (23 млн євро).

Тоді як Латвія надала Україні обладнання для відновлення енергетики Акціонерне товариство Latvenergo передало Україні пакет допомоги з обладнанням для відновлення енергетичної інфраструктури.

У пакет допомоги увійшли: трансформатор ТС-250000/330 потужністю 250 МВА, який раніше використовували на Ризькій ГЕС, компресор стисненого повітря GR110 і 60 тонн трансформаторного мастила. З доставкою негабаритного вантажу до місця призначення допомогла латвійська Державна пожежно-рятувальна служба. Транспортні витрати компенсував Євросоюз.

Раніше, на засіданні Координаційної групи G7+ міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що росіяни не припинять атакувати енергосектор – тож Україні потрібна допомога у відновленні.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.