Австрія виділить €5 мільйонів на підтримку енергоінфраструктури України

Джерело: derStandard

Федеральний уряд Австрії на Раді міністрів 21 травня оголосить про виплату допомоги у розмірі п’яти мільйонів євро Фонду підтримки енергетики України.

Зазначається, що кошти спрямують на відновлення української енергетичної інфраструктури, що сильно постраждала після понад двох років повномасштабної війни. Минулого року міністерство захисту клімату Австрії  виділило десять мільйонів євро.

Як нейтральна країна, Австрія також зобов’язана стояти на боці людства в цій війні, – зазначила міністерка Леонор Гевесслер. – Завдяки виділеним коштам міністерство сподівається допомогти “хоча б дещо спростити відновлення”.

Своєю чергою, посол України в Австрії Василь Чиминес висловив вдячність за “сильний сигнал солідарності”. І додав, що на тлі спроб РФ знищити енергетичну інфраструктуру в Україні шляхом авіаударів і артилерійських обстрілів, ця фінансова допомога від федерального уряду Австрії є “надзвичайно важливою для відновлення об’єктів енергетичної інфраструктури та забезпечення населення України електроенергією”.

Кошти візьмуть з бюджету міністерства охорони клімату Австрії. Гроші розподілять в Україні через Енергетичне співтовариство та використають для закупівлі терміново необхідних запчастин, генераторів та ремонтних ліній.

Раніше стало відомо, що Німеччина надасть Україні грант на 45 мільйонів євро для якомога швидшого відновлення енергосистеми після російських атак.

Також Велика Британія оголосила про додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України на суму 20 мільйонів фунтів стерлінгів (23 млн євро).

Тоді як Латвія надала Україні обладнання для відновлення енергетики Акціонерне товариство Latvenergo передало Україні пакет допомоги з обладнанням для відновлення енергетичної інфраструктури.

У пакет допомоги увійшли: трансформатор ТС-250000/330 потужністю 250 МВА, який раніше використовували на Ризькій ГЕС, компресор стисненого повітря GR110 і 60 тонн трансформаторного мастила. З доставкою негабаритного вантажу до місця призначення допомогла латвійська Державна пожежно-рятувальна служба. Транспортні витрати компенсував Євросоюз.

Раніше, на засіданні Координаційної групи G7+ міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що росіяни не припинять атакувати енергосектор – тож Україні потрібна допомога у відновленні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.