Австрія висилає двох російських дипломатів за «несумісні зі статусом» дії

Джерело: Reuters

Австрія оголосила персонами нон грата двох дипломатів російського посольства за дії, “несумісні з їхнім дипломатичним статусом”, наказавши особам покинути країну протягом тижня, повідомило 13 березня МЗС Австрії.

Завдяки цьому кількість російських дипломатів, яких Австрія вислала з 2020 року в чотирьох окремих раундах, досягла 11 осіб.

Офіційні особи заявили, що деякі попередні видворення стосувалися шпигунства, але, як і раніше, Міністерство не надало жодних конкретних подробиць.

Двоє дипломатів російського посольства вчинили дії, несумісні з їхнім дипломатичним статусом, — мовили в заяві МЗС, використовуючи стандартні для таких випадків формулювання. Росіяни мають покинути країну до 19 березня.

Ще до того, як Австрія оголосила про цей крок, Росія вже заявила, що вживатиме заходів у відповідь. Міністерство закордонних справ РФ назвало це рішення австрійської влади “безпідставним”.

Зауважимо, міністерка юстиції Австрії Альма Задіч на Варшавському безпековому форумі запевнила, що країна “повністю підтримує створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Російської Федерації проти України”.

Раніше міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що Берн також підтримує ідею створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.