Автономний поїзд-кухня Food Train зараз функціонує на Харківщині – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що автономний потяг-кухня Food Train зараз функціонує у Харківській області.

За словами президента, потяг допомагає Харківщині пережити важкі часи.

“Food Train – це не лише джерело харчування, а й осередок надії та віри в людяність і добро”, – наголосив Зеленський.

Він подякував всім, хто допомагає українцям та Україні вистояти і захищати життя.

“Всебічна підтримка України, надання нашій державі та суспільству всіх інструментів для боротьби з російським терором і порятунку людей – це найкращий із можливих захист людяності. Захист, який справді має значення”, – додав Зеленський.

ДОВІДКА: автономний поїзд-кухня, створений у вересні 2023 року “Укрзалізницею” та Фондом Говарда Баффета для допомоги у прифронтових районах.

Food Train може автономно працювати 5-7 днів, а обладнання поїзда дозволяє готувати повноцінні страви: супи, каші, салати, мʼясо та інше. Спеціальні термобокси, встановлені всередині поїзда, дозволяють легко транспортувати вже готові ланчбокси з їжею від поїзда-кухні до кінцевого споживача.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.