Авторка романів про Бріджит Джонс заявила,що ставала жертвою домагань під час роботи на BBC

Джерело: The Telegraph
Британська письменниця Гелен Філдінґґ, найбільш відома завдяки серії романів про Бріджит Джонс, заявила, що зазнавала сексуальних домагань під час роботи на BBC у 1980-х роках.
“Я працювала на BBC, коли мені було трохи за 20. Ти просто звикаєш до того, що люди насправді кладуть руку тобі на груди, коли говорять з тобою про роботу”, – зізналася вона.
Під час виступу щорічному саміті в Сохо, Оксфордшир, Філдінг заявила, що жінки на BBC змирилися з такою поведінкою.
Авторка здобула популярність в дев’яностих роках завдяки романам про Бріджит Джонс, які пізніше були екранізовані серією фільмів за участю Рене Зеллвегер.
“Я вперше написала “Бріджит Джонс” до руху me too. І коли я зараз дивлюся на цей фільм, я не можу повірити, що таке відбувалося”, – наголосила письменниця.
У сценах романів, що відображають її власний досвід, Бріджит Джонс регулярно відбивається від недоречних залицянь, зокрема від свого боса Деніела Клівера, котрого у фільмах втілив Г’ю Грант, який торкається її в офісі. Її також сексуально домагається менеджер Клівер.
За словами Філдінґ, сексизм залишається глибоко вкоріненим у світі кіно.
“Я вважаю, що має бути постійне усвідомлення того, що до жінок не слід ставитися нерівноправно. Жінці все одно доводиться боротися набагато наполегливіше, навіть успішній жінці. До тебе ставляться так, як до чоловіків не ставилися б”, – сказала письменниця.
Як розповіли у виданні, її першою роботою на BBC після закінчення Оксфордського університету була робота за лаштунками дитячого шоу “Jim’ll Fix It”, яке пізніше опинилося в центрі скандалу, коли його ведучого Джиммі Севіла викрили як педофіла.
Вона приєдналася до BBC як регіональна дослідниця в 1979 році в новинному журналі Nationwide, а пізніше створювала документальні фільми в Африці для перших двох трансляцій Comic Relief.
Філдінґ продовжувала писати для національних газет, перш ніж у 1990-х запустила свою анонімну колонку “Щоденники Бріджит Джонс” в The Independent. Саме ці статті, які стали популярними серед жінок, спричинили появу чотирьох романів та екранізацій.
“Нам шкода чути про цей досвід. Ставлення та поведінка значно змінилися за останні 40 років, і BBC, як і решта суспільства, зараз зовсім інший, ніж був тоді”, – прокоментував речник BBC.
- Високий суд Колумбії постановив, що пісня “+57”, записана торік музикантами J Balvin і Karol G, порушує права дітей, оскільки її текст сексуалізує неповнолітніх.
Президент Володимир Зеленський привітав Данію з початком головування в Раді ЄС, висловивши сподівання, що наступні пів року стануть “періодом важливих рішень”.
В Азербайджані двох з восьми російських громадян, затриманих раніше в Баку, арештували на чотири місяці.
Президент США Дональд Трамп презентував лінійку парфумів, які вже доступні для придбання. До серії увійшли чоловічі одеколони “Fight Fight Fight” і “Victory 47”, а також жіночі парфуми з тими ж назвами.
У Данії з 1 липня набрала чинності реформа, котра зобов’язує жінок проходити військову службу на рівні з чоловіками. Нові правила стосуються всіх громадян, які досягли 18 років. До цього часу жінки могли вступати до армії лише за власним бажанням.
Спортивна драма “Формула-1” про чемпіонат з автоперегонів з Бредом Піттом у головній ролі зібрала $55,6 млн у перші вихідні в США. У міжнародному прокаті стрічка отримала $88,4 млн на 78 ринках.