Азербайджан надав Україні нову партію гуманітарної допомоги

Джерело: Azertag

З Азербайджану відправлено першу партію електрообладнання для України. Конвой складається з 14 вантажівок.

Обладнання відправлено з території Сумгаїтського технологічного парку. У розпорядженні президента Азербайджану Ільхама Алієва від 17 липня 2023 року йдеться, що вантаж підготовлено міністерством енергетики. Він охоплює понад 555 тисяч метрів електричних кабелів та дротів.

Допомогу надсилають “для підтримки заходів щодо відновлення стійкого електропостачання територій, які постраждали від поточної ситуації в Україні”.

Найближчим часом планують відправити чергові частини передбаченої допомоги загальною вартістю 7,6 млн доларів США. Зазначимо, що раніше Азербайджан надав Україні електроустаткування. Загальний обсяг гумдопомоги, зокрема коштів для відновлення та реконструкції, становить понад 33 млн доларів США.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.