Азербайджан надасть Україні пакет допомоги для відновлення енергоінфраструктури

Джерело: пресслужба Міненерго

9 жовтня основною темою зустрічі міністра енергетики Германа Галущенка та надзвичайного і повноважного посла Азербайджану Сеймура Мардалієва стала допомога енергетичному сектору України.

Галущенко висловив вдячність Азербайджану за надану підтримку українському енергетичному сектору, та додав, що зокрема це допомогло втримати енергосистему минулої зими.

З початку повномасштабного вторгнення РФ Україна отримала з Азербайджану десять вантажів гуманітарної допомоги для енергосектору, у складі якої 50 резервних електростанцій і 45 силових трансформаторів.

До кінця 2023 року очікується також надходження наступної великої партії нового обладнання для відновлення розподільних мереж, — мовиться у повідомленні відомства.

Під час зустрічі сторони приділили окрему увагу співробітництву в нафтогазовій галузі, зокрема питанням зберігання і транзиту ресурсів. Герман Галущенко відзначив, що інтенсифікація співпраці України і Азербайджану у цій сфері не тільки дозволить окремим державам позбутися залежності від російських енергоносіїв, але й посилить енергетичну безпеку всього регіону.

Раніше президент Азербайджанської Республіки Ільхам Алієв підписав розпорядження, згідно з яким, Україна отримає 7,6 млн доларів США гуманітарної допомоги.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.