Азербайджан та Північна Македонія відкрили ринки для деяких видів українських продуктів
Джерело: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
У межах співпраці Держпродспоживслужби та МЗС у жовтні досягнуто домовленості щодо експорту нових видів продукції українського виробництва в Азербайджанську Республіку та в Республіку Північна Македонія.
Зокрема, з Агентством харчової безпеки Азербайджанської Республіки погоджено форму ветеринарного сертифіката на композитні продукти із вмістом м’яса птиці та молочних продуктів, доведені до кулінарної готовності, призначені для споживання людиною, що експортуються до Азербайджанської Республіки.
З Агентством з продовольства та ветеринарії Міністерства сільського, лісового та водного господарства Республіки Північна Македонія погоджено форму сертифіката здоров’я для перероблених кормів для домашніх тварин, крім консервованих кормів для домашніх тварин, призначених для відправлення до або для транзиту через Республіку Північна Македонія.
У відомстві зазначили, що видача сертифіката здоров’я для перероблених кормів для домашніх тварин, крім консервованих кормів для домашніх тварин, призначених для відправлення до або для транзиту через Республіку Північна Македонія може здійснюватися лише за умови наявності виробника у переліку потужностей, акредитованих для експорту м’ясних напівфабрикатів до ЄС.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що 26 вересня підписано постанову про запровадження механізму верифікації та погодження 4-х груп українського аграрного експорту для п’яти сусідніх країн.
- Від січня до серпня цього року Україна відвантажила 9,2 мільйона метричних тонн зерна через чорноморський порт Румунії Констанца. Це більше, ніж було у 2022 році, проте нещодавно темпи експорту сповільнились через посилення російських атак.
- Після того, як у липні росіяни односторонньо вийшли з “зернової угоди”, вони знищили 280 тисяч тонн українського зерна. У 2024 році експорт збіжжя може скоротитися вдвічі у порівнянні з минулим роком, приблизно до 35 млн тонн, прогнозує виконавчий директор “Кернел” Євген Осипов.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.