«Бахмут – центр зосередження основних напрямків і доріг»: Сирський пояснив стратегічне значення міста

Джерело: Олександр Сирський в інтерв’ю BBC News Україна.

Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський розповів про стратегічне значення Бахмута й зазначив, що передусім, Бахмут – це центр зосередження основних напрямків і доріг.

“В першу чергу, Бахмут – це центр зосередження основних напрямків і доріг. Ну, наприклад, через Бахмут іде дорога з Дебальцевого, дорога з Сіверська, дорога з Горлівки, дорога з Костянтинівки й дорога зі Слов’янська. Тобто це центр, де сходяться всі ті шляхи”, – пояснив  Командувач Сухопутних військ ЗСУ.

Він також зазначив, що, використовуючи розвинуту мережу доріг, російські війська можуть наступати щонайменше в трьох таких операційних напрямках. Крім того, взагалі місцевість навколо Бахмута – це зосередження різного роду панівних висот, які дозволяють контролювати велику частину місцевості навколо, на підступах до Бахмута.

За словами Олександра Сирського, це підвищує роль Бахмута як плацдарму для подальших наступальних дій.

“Буквально за три кілометри за Бахмутом розпочинається наступне місто – Часів Яр. І тут нам дуже важливо зупинити ворога в Бахмуті, який там перебуває в низині”, – зауважив генерал-полковник.

Він також додав, що зараз створено всі умови для того, щоб повернути Бахмут, але з меншими у десятки разів втратами.

“Тому що взагалі розташування російських військ на даний час нагадує такий лук, який сконцентрований в Бахмуті. І вони перебувають у такому напівоточенні. Ну, цим просто не можна не скористатися”, – пояснив Сирський.

На запитання, скільки часу займе відвоювання Бахмута, Командувач Сухопутних військ ЗСУ відповів: “Я не знаю. Я буду намагатися це зробити якомога швидше”.

Також Олександр Сирський розповів про те, як проходить наступ ЗСУ: “Наразі ми, моє угруповання, проводимо оборонну операцію. І на фоні оборонної операції проводимо наступальні дії на декількох напрямках навколо Бахмута”.

“Ця місцевість насичена інженерними загородженнями, багато підрозділів взагалі весь минулий рік там вели оборонні бої. Фактично вся та велика територія підготовлена в інженерному плані, є багато опорних пунктів. Тому всі просування дійсно ідуть не так швидко, як би нам хотілося“, – пояснив Командувач Сухопутних військ.

А також додав, що, крім того, російські війська мають перевагу за кількісним складом й особливо за артилерією. А головне – значну перевагу в можливості забезпечення боєприпасами.

За його словами, зараз українські захисники можуть відповісти одним пострілом на сім-вісім пострілів росіян.

“На жаль, така наша жорстока реальність. Але ми дуже ретельно плануємо наші операції. Тому ми здатні досягати успіху. І зараз ми рухаємося вперед. Кожного дня ми просуваємося вперед на відстань від 0,5 до 1 км”, – резюмував Олександр Сирський.

Протягом минулої доби відбулося 82 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 1 ракетний та 71 авіаційний удар, здійснив 80 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.