Українські військові вибили росіян з позицій біля Оріхово-Василівки на Бахмутському напрямку

Джерело: коментар речника Генерального штабу Збройних сил України Андрія Ковальова в етері телемарафону

Українські військові зуміли вибити окупантів з позицій поблизу Оріхово-Василівки, що на Бахмутському напрямку.

Ковальов наголосив, що на даному напрямку фронту Сили оборони йдуть в атаку на північ та південь від Бахмута.

“У ході ведення бойових дій російські окупанти вимушено відступили з позицій північно-східніше Оріхово-Василівки”, – сказав речник

Ковальов також повідомив, що Сили оборони мають частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах.

Окупанти, попри все, чинять потужний опір, застосовують резерви і зазнають великих втрат.

  • Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що станом на 18 липня бої на сході тривають, проте ініціатива вже на боці українських армійців. Наступ ворога на Куп‘янському напрямку наразі безрезультатний.

Уповільнення контрнаступу ЗСУ є наслідком низки причини, серед яких – прорахунки західних союзників та українського командування й недостатня забезпеченість військових озброєнням.

Сьогодні, 7 грудня, між урядом України в особі Мінреінтеграції, Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву і німецьким банком KfW підписано угоду про виділення додаткових 17 мільйонів євро на пільгові житлові кредити для внутрішньо переміщених осіб.

Міжнародний демократичний союз у підсумковій резолюції, ухваленій у Вашингтоні, висловив всебічну підтримку Україні, закликавши світових лідерів допомагати нашій країні до перемоги над РФ. Міжнародні організації за участі американських конгресменів також стурбовані тим, що українська влада відмовила главі “Європейської Солідарності” Петру Порошенку взяти участь у Форумі IDU.

Очільник МЗС Великої Британії Девід Камерон заявив, що є вагомі аргументи для конфіскації заморожених російських активів і витрати їх на відновлення України.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському – через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.