Байден готується до «великої промови» на другий день саміту НАТО – CNN

Джерело: CNN

11 липня президент США Джо Байден пропустить вечерю глав держав і урядів на саміті НАТО у Вільнюсі. Глава Сполучених Штатів планує провести низку зустрічей та готується до великої промови 12 липня.

Журналістам повідомили, що у Байдена заплановані офіційні зустрічі на чотири дні, він також готується до “великої промови” на другий день саміту.

Тож, Державний секретар Ентоні Блінкен відвідає вечерю 11 липня замість Байдена.

У вівторок глава США взяв участь у низці зустрічей лідерів на саміті. 12 липня він виступить з промовою у Вільнюсі перед поїздкою до Гельсінкі, де візьме участь у саміті лідерів північних країн 13 липня.

Раніше стало відомо, що президент Сполучених Штатів Джо Байден планує провести дві зустрічі високого рівня під час саміту НАТО. Заплановані перемовини з президентами Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом та України Володимиром Зеленським показують, що глава США особисто зацікавлений у двох резонансних дипломатичних актах.

Згодом радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Джо Байден та Володимир Зеленський зустрінуться 12 липня у Вільнюсі.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.