«Від України залежить безпека східного флангу НАТО» – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, президент Володимир Зеленський заявив, що безпека східного флангу Альянсу залежить від України. З початку повномасштабного нападу РФ, він наполягав на приєднанні до Альянсу, нині додав, що Україна вже “де-факто” є членом НАТО.

Він запевнив, що нині триває робота над тим, щоб зробити алгоритм набуття членства максимально зрозумілим і швидким.

11 липня, у день початку саміту НАТО, який тепер немислимий без України, зазначив глава держави, буде вже 503-й день повномасштабної війни. Він акцентував, що це багато говорить про силу українського народу, який в умовах такої війни, після стількох битв і днів має міцність, без якої безпеку Європи просто вже не уявити.

Я дякую вам, українські воїни, за цю силу! Дякую кожному солдату і матросу, кожному сержанту і старшині, кожному офіцеру та генералу! Дякую всім, хто тренує наших воїнів! Дякую кожному волонтеру, лікарям, які допомагають після поранень! Дякую всім нашим людям, які працюють заради української сили, української перемоги! Це честь для мене – представляти таких людей і таку Україну! Слава Україні!, – наголосив президент у своєму відеозверненні.

Раніше стало відомо, що країни Північноатлантичного альянсу погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України як передумови вступу. Згодом Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив сподівання, що країни Альянсу підтримають можливість вступу України до НАТО без Плану дій щодо членства, наразі тривають переговори.

Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що під час важливих візитів президента Володимира Зеленського до Софії, Праги, Братислави та Стамбула відбулося обговорення низки питань – зброя, членство в ЄС, вступ до НАТО та торгівля.

Як повідомляли #Букви, Португалія стала 23 країною, яка підтримала вступ України до НАТО.

“Укрзалізниця” запустила сервіс спецзамовлення квитків для військовослужбовців, завдяки якому у разі відсутності квитків у продажу військові зможуть їх забронювати онлайн.

В міністерстві закордонних справ Великої Британії сьогодні, 6 грудня, оголосили про нові санкції проти російської “воєнної машини” в Україні.

Міністерство цифрової трансформації України та Європейська організація кібербезпеки (ECSO) уклали меморандум про співробітництво, який посилить кібербезпеку України.

У США затримали та арештували 17-річну Девонту Лінч, яка наприкінці листопада разом зі спільником підійшли до агента ФБР і, погрожуючи йому пістолетом, викрали автівку. 

У вівторок, 5 грудня, Вікіпедія опублікувала 25 найпопулярніших сторінок 2023 року, які відображають інтерес світу до інновацій у сфері штучного інтелекту та людей, які померли цього року.