«Від України залежить безпека східного флангу НАТО» – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Facebook

Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, президент Володимир Зеленський заявив, що безпека східного флангу Альянсу залежить від України. З початку повномасштабного нападу РФ, він наполягав на приєднанні до Альянсу, нині додав, що Україна вже “де-факто” є членом НАТО.

Він запевнив, що нині триває робота над тим, щоб зробити алгоритм набуття членства максимально зрозумілим і швидким.

11 липня, у день початку саміту НАТО, який тепер немислимий без України, зазначив глава держави, буде вже 503-й день повномасштабної війни. Він акцентував, що це багато говорить про силу українського народу, який в умовах такої війни, після стількох битв і днів має міцність, без якої безпеку Європи просто вже не уявити.

Я дякую вам, українські воїни, за цю силу! Дякую кожному солдату і матросу, кожному сержанту і старшині, кожному офіцеру та генералу! Дякую всім, хто тренує наших воїнів! Дякую кожному волонтеру, лікарям, які допомагають після поранень! Дякую всім нашим людям, які працюють заради української сили, української перемоги! Це честь для мене – представляти таких людей і таку Україну! Слава Україні!, – наголосив президент у своєму відеозверненні.

Раніше стало відомо, що країни Північноатлантичного альянсу погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України як передумови вступу. Згодом Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив сподівання, що країни Альянсу підтримають можливість вступу України до НАТО без Плану дій щодо членства, наразі тривають переговори.

Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що під час важливих візитів президента Володимира Зеленського до Софії, Праги, Братислави та Стамбула відбулося обговорення низки питань – зброя, членство в ЄС, вступ до НАТО та торгівля.

Як повідомляли #Букви, Португалія стала 23 країною, яка підтримала вступ України до НАТО.

На тлі стрімкого зростання цін на золото у Шанхай представили перший “банкомат для переробки золота”, що привернуло значний інтерес громадськості, особливо літніх людей, котрі прагнуть заробити на коштовностях, які зберігали роками.

Адміністрація Дональда Трампа вивчає способи заохочення американців до створення сімей та народження дітей. Серед запропонованих заходів — “бонус за народження” у розмірі 5 тисяч доларів, переваги у стипендіях для батьків, а також освітні програми щодо жіночого циклу.

Працівники ДБР викрили факти систематичних катувань ув’язнених у Полтавській установі виконання покарань. Двом співробітникам установи вже повідомили про підозру, їм загрожує до 12 років.

Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.

13 квітня у Вербну неділю російська армія вдарила “Іскандерами” по центральній частині Сум. Тоді стало відомо про загибель 36 осіб, серед котрих згодом ідентифікували жительку міста Олену Бондаренко, яка потрапила в епіцентр російського обстрілу.