Байден прагне вплинути на зв’язки РФ з Іраном, Китаєм та КНДР до завершення президенства

Джерело: Reuters

Джо Байден прагне стримати посилення співпраці Росії з Іраном, Китаєм та Північною Кореєю, поки ще очолює Білий дім.

Зазначається, що Байден спонукає агентства нацбезпеки США до розробки нових стратегій, аби стримати тривожне посилення зв’язків Кремля з цими країнами.

У своєму меморандумі щодо нацбезпеки, опублікованим напередодні, Байден наголосив, що РФ в обмін на військову допомогу Ірану передає йому винищувачі, протиракетну оборону та космічні технології.

Щодо КНДР, то їй Росія передає паливо, гроші і технології, а також визнає Північну Корею ядерною державою.

Водночас разом з Китаєм Росія спільно патрулює в Арктиці.

Новий документ Байдена наказує різним підрозділам уряду США реструктуризувати групи, які зараз організовані за регіонами, щоб краще зосередитися на проблемах, що пов’язують чотири країни.

Стратегії та політичні пропозиції, викладені в документі, можуть бути реалізовані – або взагалі відхилені – обраним президентом Трампом, який вступить на посаду 20 січня.

“Коли нова команда якось подивиться на це, я не думаю, що вони побачать у ньому щось, що намагається затиснути їх або схилити до того чи іншого варіанту політики”, – сказав один із високопосадовців адміністрації Байдена на умовах анонімності.

Інший посадовець сказав, що вони хочуть створити “нові варіанти, щоб нова команда та Конгрес могли справді почати роботу”.

Офіційні особи сказали, що майбутні виклики включають забезпечення того, щоб будь-які санкції та експортний контроль, накладені на чотири країни, застосовувалися скоординовано, щоб уникнути ризику зворотного удару з боку цих країн і дозволити Сполученим Штатам краще впоратися з одночасними кризами, що стосуються кількох країн.

“Зараз ми живемо у світі, де наші супротивники та наші конкуренти дуже швидко вчаться одне у одного”, – сказав один із посадовців.

Але співпраця цих країн має межі, сказав інший посадовець, включаючи неспроможність Росії та Ірану допомогти своєму союзнику Башару аль-Асаду.

“Це перегрупування ставить перед Китаєм питання про те, яке майбутнє він хоче бачити, і чи дійсно він хоче піти ва-банк з цим угрупуванням”, – сказав він.

Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.

У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.