Байден закликав республіканців тримати слово щодо допомоги Україні
Джерело: CNN
1 жовтня президент США Джо Байден закликав республіканців у Палаті представників, зокрема спікера Кевіна Маккарті, дотримати своє слово щодо державного фінансування та допомоги Україні після того, як він підписав законопроєкт, який ледве допоміг уряду уникнути “шатдауну”.
Байден високо оцінив угоду, якої досягли законодавці, і підписав законопроєкт про тимчасове фінансування уряду до 17 листопада, схвалений Сенатом та Палатою представників конгресу.
Президент додав, що такий самий тривалий, детальний процес не є необхідним для наступного раунду переговорів перед кінцевим терміном 17 листопада, щоб зберегти уряд відкритим.
Мені набридло грати на грані. Так само, як і американському народу, – наголосив Байден.
Глава США закликав керівництво Палати представників Республіканської партії ухвалити річні законопроєкти про асигнування відповідно до домовленостей Маккарті та Байдена на початку цього року під час суперечки стосовно підвищення боргу США. Байден часто критикував спікера за те, що він відмовився від цієї угоди, пропонуючи скорочення витрат, які виходять за межі того, що було узгоджено на цих переговорах.
Байден також закликав Маккарті та інших республіканців виконати зобов’язання провести окреме голосування щодо фінансування України, оскільки країна протистоїть російському вторгненню.
Президент визнав відсутність фінансування для України в законопроєкті, однак пояснив, що не може виправдати заподіяння болю мільйонам американців шляхом припинення роботи уряду. Він прагнув запевнити Україну та союзників США в непохитній підтримці США.
Сподіваюся, мої друзі з іншого боку дотримають слова про підтримку України. Вони сказали, що збираються підтримати Україну на окремому голосуванні, – заявив Байден. – Ми ні за яких обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана.
Байден також назвав укладання угоди “сфабрикованою кризою”, яка завдала б мільйонам американців “непотрібного болю”.
- Спікер Палати представників, республіканець Кевін Маккарті попри свою попередню заяву наголосив, що у законопроєкті про фінансування Пентагону він залишить допомогу Україні. Мовиться про суму у 300 млн доларів.
- За інформацією ЗМІ, Білий дім планує передати Україні ракети великої дальності ATACMS, які будуть озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
- 22 серпня радник США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація президента Джо Байдена впевнена, що зможе забезпечити додаткове фінансування для України, попри відмову з боку деяких республіканців у Палаті представників.
Спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.
Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.