Банк, заснований країнами БРІКС, не інвестуватиме в проєкти РФ через санкції

Джерело: Reuters

Новий банк розвитку NDB, заснований країнами БРІКС, не розглядає нові проєкти в Росії, оскільки працює відповідно до західних обмежень, введених на фінансових ринках і ринках капіталу, заявила його керівниця Ділма Русефф.

Вона уточнила, що будь-які припущення стосовно обговорення нових операцій банку в Росії були “безпідставними”.

Русефф, котра перебувала на посаді президентки Бразилії у 2011–2016 роках, зазначила, що проведе двосторонню зустріч з російським лідером Володимиром Путіним дня на тлі російсько-африканського саміту в Санкт-Петербурзі, водночас наголосила, що її метою буде обговорення “ролі NDB на майбутньому саміті БРІКС”.

Країни БРІКС, а саме Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка, мають зібратися на саміті в африканській країні наступного місяця. Путін не відвідуватиме захід.

Русефф додала, що вона також зустрінеться з президентом Південної Африки Сирілом Рамафосою в РФ, де очікує обговорити розширення банку.

Група країн БРІКС заснувала банк зі штаб-квартирою в Шанхаї у 2015 році. На початку 2023 року президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва призначив Русефф очолити його.

Довідка. Новий банк розвитку (NDB), раніше відомий як Новий банк розвитку БРІКС, — міжнародна фінансова організація, банк розвитку, який створений країнами-членами БРІКС (Бразилія, РФ, Індія, Китай та ПАР).

Мета діяльності — фінансування інфраструктурних проектів і проектів сталого розвитку в країнах БРІКС.

  • The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
  • Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
  • Глава МЗС ФРН Анналена Бербок прокоментувала скасування візиту Путіна на саміт БРІКС, зауваживши, що “міжнародне кримінальне право працює”.

14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.

Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.