Банки ОАЕ відмежовуються від російських компаній – СЗРУ

Джерело: СЗРУ

Служба зовнішньої розвідки України поінформувала, що банки ОАЕ відмежовуються від російських компаній та “чистять” клієнтську базу, реагуючи на західні санкції.

Цьогоріч у липні фінансові установи Об’єднаних Арабських Еміратів посилили контроль за діяльністю російських компаній. Близько 30 % підприємств із РФ отримали повідомлення про обмеження фінансових операцій або закриття банківських рахунків, – зазначили у повідомленні.

Так, основними причинами для їх закриття стали відсутність або несвоєчасність відповіді на запити банків, помилки в документах, невідповідність фінансових потоків заявленій діяльності, зв’язки з країнами з “чорного списку” FATF або з особами/структурами, що перебувають під міжнародними санкціями тощо.

У відомстві зауважили, що ретельні перевірки стартували ще у лютому 2024 року – після запровадження Великою Британією санкцій проти компаній із ОАЕ, котрі сприяли обходу санкцій проти РФ. Одначе, ситуація набрала більших обертів після ухвалення 18-го пакета санкцій ЄС, до якого вперше увійшли еміратські структури, пов’язані з Росією.

Фінансові установи ОАЕ не хочуть через РФ повторно потрапити до “сірого списку” FATF, тож показують свою готовності дотримуватися глобального санкційного режиму, – додали у повідомленні.

Раніше банки ОАЕ відмовилися відкривати рахунки “Роснефти” у національній валюті, яку найбільша нафтова компанія РФ планувала використати для розрахунків з Індією.

Читайте також: Захід планує посилити тиск на ОАЕ через торгівлю з Росією – WSJ

  • Заклики західних посадовців припинити експорт предметів до РФ, які можуть бути використані у війні проти України, здебільшого ігноруються.
  • Російські компанії, що базуються в Об’єднаних Арабських Еміратах, перебувають під пильнішою увагою з боку місцевих банків, оскільки держава Перської затоки зіштовхується з посиленням тиску з боку США, Євросоюзу та Великої Британії з метою перекриття каналів, які використовує РФ для обходу торгових санкцій.
  • Об’єднані Арабські Емірати розглядають можливість запровадження експортних ліцензій для переліку товарів, зокрема чіпів та інших компонентів, які перебувають під санкціями США та Європейського Союзу та використовуються російськими військовими в Україні, повідомляють джерела, знайомі з цим питанням.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.