Батьки, які зловживають алкоголем, можуть передавати дітям симптоми раннього старіння
Джерело: Neuroscience News
Результати нового дослідження, проведеного вченими Техаської школи ветеринарної медицини та біомедичних наук, засвідчили, що батьки, які зловживають алкоголем, можуть передавати дітям симптоми раннього старіння, зокрема високий рівень холестерину, проблеми з серцем, артрит і ранню деменцію.
“Вчені поставити собі питання, чому діти, які ростуть у сім’ях, де зловживають алкоголем, більш сприйнятливі до захворювань. Тепер нам відомо, що вони успадковують дисфункцію своїх мітохондрій внаслідок зловживання психоактивними речовинами їхніми батьками. Дисфункція змушує цих людей виявляти ранні ознаки вікових захворювань, коли вони ще вважаються молодими, зазвичай у віці 40 років”, – пояснив автор дослідження, професор кафедри ветеринарної фізіології та фармакології Майкл Голдінг.
За його словами, старіння спричиняє уповільнення поділу клітин, що обмежує здатність організму замінювати пошкоджені клітини чи тканини.
“Старіння мозку призводить до когнітивної дисфункції та проблем із пам’яттю. Вчені вже давно знають, що надмірне вживання алкоголю може спричинити раннє старіння у дорослих”, – зауважив Голдінг.
Група вчених встановила, що раннє старіння може передатися у “спадок” окремо від мами чи тата, які зловживають алкоголем, але ситуація набагато гірша, коли обидвоє батьків мають таку залежність.
“Ми також спостерігаємо збільшення жиру в печінці, що створює рубцеву тканину. Це особливо часто зустрічається у нащадків чоловічої статі – вони мають більшу ймовірність розвитку захворювань печінки”, – пояснив науковець.
Окрім того, науковці з’ясували, що обидвоє батьків (а не лише матері), можуть сприяти розвитку у дітей фетального алкогольного синдрому.
“Існують різноманітні проблеми, які можуть виникнути у дітей відразу після народження через фетальний алкогольний синдром. Варто зазначити, що звички батьків до вживання алкоголю можуть вплинути на тривалість життя та здоров’я цих дітей – без хронічних і виснажливих захворювань”, – наголосив експерт.
Дослідники припустили, що покращення здоров’я мітохондрій за допомогою фізичних вправ і споживання вітамінів може допомогти відтермінувати ці ефекти.
- Схвалений до використання антидепресант вортіоксетин поборов гліобластому – агресивний рак мозку.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.