Bayer має виплатити $2,25 млрд чоловіку, у якого виявили рак після користування її товаром
Джерело: CNN
Журі присяжних штату Пенсільванія винесло вердикт у розмірі 2,25 мільярда доларів проти Monsanto та її материнської компанії Bayer після того, як визначили, що її гербіцид Roundup викликав рак у чоловіка.
49-річний Джон МакКівісон, у якого діагностували неходжкінську лімфому, подав до суду на компанію, заявивши, що у нього розвинувся рак після того, як протягом 20 років він використовував Roundup на своєму подвір’ї.
Суд присяжних виніс вердикт, який включає 2 мільярди доларів США у вигляді штрафних збитків, після того, як дійшов висновку, що Roundup “є дефектним продуктом, що викликає рак, і що Monsanto проявила недбалість і не попередила про небезпеку” цього продукту, який призначений для знищення бур’янів.
“Одностайним вердиктом журі було засудження 50-річної неправомірної поведінки компанії Monsanto і оголошення того, що її неправомірна поведінка полягала в безрозсудному нехтуванні безпекою людей і є основною причиною раку Джона МакКівісона”, – заявили адвокати чоловіка, Том Клайн і Джейсон Іткін.
Компанія Bayer, яка придбала агрохімічного гіганта Monsanto у 2018 році, заявила, що буде оскаржувати вирок і вірить, що зможе домогтися “скасування або зменшення неконституційно надмірної компенсації за шкоду”.
“Хоча ми дуже співчуваємо позивачу в цій справі, ми впевнені, що наші продукти можна використовувати безпечно, і вони не є канцерогенними, відповідно до оцінок експертних регуляторів у всьому світі”, – мовиться у заяві компанії.
Сотні осіб, у яких діагностували неходжкінську лімфому, почали судитись із Monsanto після того, як у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я від 2015 року було зазначено, що гліфосат, ключовий інгредієнт Roundup гліфосат, може викликати рак.
Попри це, Monsanto продовжила продавати гербіцид. Компанія стверджує, що Roundup не викликає раку, і спростувала звіт, заявивши, що його значно перевершують дослідження, які стверджують, що гліфосат безпечний.
У 2020 році Агентство з охорони навколишнього середовища США заявило, що не виявило “небезпеки для здоров’я людини, коли гліфосат використовується відповідно до його поточної етикетки”, і що ця хімічна речовина “навряд чи є канцерогеном для людини”. Минулого року Європейська комісія також визначила , що “немає жодних доказів класифікації гліфосату як канцерогенного”.
Американське ракове товариство каже, що причина більшості лімфом невідома, але неходжкінська лімфома була пов’язана з факторами ризику, включаючи вплив певних хімічних речовин у гербіцидах та інсектицидах. Організація зазначила, що дослідження для з’ясування потенційних зв’язків ще тривають.
Протягом багатьох років німецька компанія виплатила понад 10 мільярдів доларів тисячам хворих на рак, які подали до суду на Monsanto, стверджуючи, що Roundup викликає неходжкінську лімфому, і звинувачуючи компанію в нездатності належним чином попередити споживачів про цей ризик.
Дуже небагато позовів щодо Roundup дійшли до суду. У справах хворих на рак Девейна Джонсона, Едвіна Хардемана та Алви та Альберти Пілліод присяжні стали на бік позивачів і присудили їм десятки мільйонів – і навіть мільярди – доларів, хоча пізніше судді зменшили ці суми, заявивши, що вони були надто великими.
- Творців фільмів “Форсаж” оштрафували на понад 900 тисяч доларів після того, як каскадер впав з висоти 7 метрів і зазнав пошкодження мозку на зйомках дев’ятого фільму франшизи.
Український журналіст-розслідувач, редактор проєкту “Наші гроші”, Юрій Ніколов зауважив, що Сполучені Штати відправляють до Ізраїлю систему протиповітряної оборони Thaad, а також сотню своїх військових для її обслуговування. Водночас власні військові бази країни нині можуть стати мішенню для ворожих безпілотників.
Господарський суд міста Києва постановив стягнути 8,6 млн грн з військової частини на користь ТОВ “Інтер” через збитки, отримані в результаті вибухів на військових складах у Чернігівській області у 2018 році. Суд визнав Міноборони відповідальним за небезпечне зберігання боєприпасів, що призвели до пожежі на підприємстві.
13 жовтня командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк поінформував, що за тиждень Силам оборони вдалося ліквідувати 8460 російських військових. Окрім того, оборонці знищили вісім систем ППО й 414 БпЛА.
Станом на 12 жовтня Силам оборони України вдається стримувати наступ російських військ та досягати певних успіхів.
У ніч проти 13 жовтня три російські регіони зазнали атаки близько 13 безпілотників.