Бажання Трампа отримати Гренландію викликало дискусії у Китаї щодо Тайваню

Джерело: Reuters

США роками закликали Китай утримуватись стримувати свої претензії щодо Тайваню, але зараз ці заклики підірвані заявами Дональда Трампа про Гренландію.

На китайських платформах днями почали масово обговорювати наслідки коментарів Трампа для політики США щодо Тайваню. Дехто вважає, що кроки Трампа поза межами американської дипломатії можуть створити сприятливу можливість для Китаю.

Один китайський експерт зауважив, що перший президентський термін Трампа показав, що він розглядає зовнішню політику як транзакційну, відтак не виключено, що він погодиться на угоду щодо Тайваню.

Професор Інституту міжнародних досліджень при Університеті Фудань у Шанхаї Чжао Мінхао вважає, що погрози Трампа щодо Гренландії, Панамського каналу та Канаду варто сприймати серйозно.

Китай називає Тайвань своєю територією і ніколи не заперечував, що може вдатись до військової сили аби взяти острів під контроль.

Стримує КНР те, що США зобов’язались надавати Тайваню засоби самооборони, однак невідомо, чи відправили б Штати своїх військових у випадку вторгнення на острів Китаю.

За час першого президентсва Трамп надав потужні підтримку Тайваню, однак під час виборчої кампанії у 2024 році заявляв, що влада острова повинна платити США за захист.

Безумовно, що ситуація між Китаєм і Тайванем сильно відрізняється від ситуації з Гренландією, Канадою чи Панамським каналом. Однак претензії Трампа викликала сплеск активності у китайських соцмережах.

“Якщо Гренландія буде анексована США, Китай повинен захопити Тайвань”, – написав професор права Ван Цзяньюй.

Інші коментатори підтримали таку думку професора.

“Трамп, схоже, налаштований серйозно, тому нам теж варто подивитись, що ми можемо отримати з цього”, – написав один користувач.

Експертка з питань Тайваню Бонні Глейзер вважає, що для очільника КНР Сі Цзіньпіна не матиме великого значення кроки Трампа щодо Гренландії.

“Я сумніваюсь, що Пекін проводитиме паралель між Гренландією і Тайванем. Китайці вважають, що Тайвань вже і завжди був частиною Китаю. Він не платитиме за це (острів) гроші і жоден уряд Тайваню не погодиться продатись”.

Такої ж думки дотримується науковий співробітник Дрю Томпсон. Щобільше, він вважає, що якщо Трамп не виключатиме військової сили для досягнення інтересів США, це навпаки, ще більше стримуватиме Китай від претензій щодо Тайваню.

Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.

У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.

Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.