«Бажаю одужання постраждалим»: Зеленський висловив співчуття Китаю через руйнівну повінь

Джерело: Володимир Зеленський у Twitter.

“Висловлюю щирі співчуття та слова підтримки голові КНР Сі Цзіньпіну та народу через руйнівну повінь, що призвела до людських жертв. Бажаю одужання постраждалим і швидкого відновлення зруйнованої інфраструктури”, – написав президент Зеленський у Twitter.

Зазначимо, що смертоносні зливи спровокували зсуви та повені, які змили машини та знищили дороги у Пекіні. Тайфун “Доксурі” спричинив найсильнішу повінь за останнє десятиліття у частині північного Китаю.

Станом на 1 серпня щонайменше 11 осіб загинули, ще 27 вважаються зниклими безвісти, а понад 127 000 людей евакуювали з міста. Також повідомлялося про дев’ять смертей в інших частинах північного Китаю.

Цей шторм став найбільшим за кількістю жертв у Пекіні з 2012 року, коли повені забрали життя 77 осіб.

Один автомобільний міст у Пекіні зламався навпіл із чергою автомобілів зверху, а кілька транспортних засобів у річці знесло.

У вівторок, 1 серпня, президент Китаю Сі Цзіньпін наказав активізувати пошуково-рятувальні роботи.

“Постраждалих людей слід розселити належним чином, а пошкоджену інфраструктуру… відремонтувати якнайшвидше, щоб відновити нормальне виробництво та життя”, – сказав він.

Влада Китаю поки що не оприлюднила жодних оцінок потенційних фінансових втрат.

Тим часом влада готується до наближення нового тайфуну “Ханун”, який, за прогнозами, вразить Китай цього року.

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.

У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.

У Великій Британії щонайменше 13 співробітників поштової служби покінчили з життям через скандал, у межах якого тисячі працівників були незаконно притягнені до відповідальності за крадіжки та інші злочини.

Під ранок 11 липня російські окупанти атакували Харків “шахедами”. Постраждало дев’ятеро осіб.