БЕБ викрило компанію у спробі розтрати понад 20 млн, виділених на будівництво фортифікацій
Джерело: пресслужба БЕБ
За даними Державної служби фінансового моніторингу, Бюро економічної безпеки України виявило спробу розтрати бюджетних коштів під час будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині.
Певна будівельна компанія, яка систематично перемагала на тендерах департаменту Харківської ОВА, отримала контракт на суму понад 240 млн грн. Однак виявлено, що частину цих коштів (20,45 млн грн) компанія перерахувала на рахунки фізичної особи-підприємця, який, фактично, провадить іншу діяльність і ніякого стосунку до будівництва не має.
Після перерахунку грошей фізична особа намагалась їх перерахувати назад на рахунок компанії, що може бути пов’язано з діяльністю так званих “конвертаційних центрів”.
Нині Бюро економічної безпеки заблокувало вихідні платежі по рахунках фізичної особи-підприємця, тим самим захистивши суму 20,45 млн грн від незаконного використання.
Детективи продовжують розслідування, спрямоване на запобігання розтраті бюджетних коштів, виділених для будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині.
- Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.