Бейонсе отримала судовий позов за ймовірне порушення авторських прав

Джерело: The Guardian

Американську авторку-виконавицю Бейонсе звинуватили в порушенні авторських прав у новому судовому процесі щодо її пісні “Break My Soul”.

У позові, поданому у середу, 22 травня, до федерального суду Луїзіани, учасники Da Showstoppaz звинувачують Бейонсе у порушенні авторських прав на їх пісню 2002 року “Release A Wiggle”.

Вони стверджують, що Бейонсе порушила їхні авторські права, законно запозичивши семпл пісні 2014 року “Explode” реперки Big Freedia, яка, за їхніми словами, незаконно запозичила кілька ключових слів з їхньої пісні.

“Хоча вони отримали багато похвал і значні прибутки… Da Showstoppaz не отримали нічого – ні визнання, ні кредиту, ні будь-якої винагороди”, – написали адвокати групи.

У центрі суперечки – фраза “release yo wiggle” і кілька пов’язаних з нею варіантів, які Da Showstoppaz називають “унікальними фразами”, які вони придумали у своїй пісні. 

Вони кажуть, що Big Freedia порушила їхні авторські права, використовуючи подібні фрази у “Explode”.

“… Фраза “release yo wiggle” і кілька інших суттєво схожих фраз помічені в пісні та рівномірно розподілені по двох хвилинах і сорока семи секундах виконання “Explode”. Будь-яка розумна людина, слухаючи “Release A Wiggle” і “Explode”, зробить висновок, що ці пісні дуже схожі”, – написали юристи групи. 

Згідно з позовом, Da Showstoppaz вперше дізналися про пісню Big Freedia, коли почули “Break My Soul”. Вони кажуть, що минулого місяця повідомили Бейонсе про ймовірне порушення, але вона відмовилася брати ліцензію.

Такі звинувачення можуть довго розглядатися в суді. Закон про авторське право, зазвичай, не захищає короткі прості фрази, і суд потенційно може відхилити справу на тій підставі, що Big Freedia могла вільно використовувати такі тексти, навіть якщо Da Showstoppaz використали їх першим.

Чемпіон світу у суперважкій вазі за версіями WBA, WBO та WBC Олександр Усик провів пресконференцію перед реваншем із британцем Даніелем Дюбуа, який відбудеться у ніч на 20 липня у Лондоні.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

У ресторані “Ottantotto 88” працівниця щоразу обливала водою папугу, як тільки він починав говорити. Зоозахисна організація UAnimals звернулися до поліції, втім, правоохоронці відмовилися встановити факт знущання над птахом.

Міністерство закордонних справ Польщі висловило протест Росії у зв’язку з атакою на польську фабрику в Україні 16 липня. Польська сторона заявила, що це є порушенням міжнародного права.