Бельгія підтримала пропозицію ЄС надати Україні прибутки з конфіскованих активів РФ

Джерело: Devdiscourse

Прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо в четвер, 21 березня, заявив, що підтримує пропозицію Європейського Союзу перерахувати прибутки, отримані від заморожених російських активів, в Україну для закупівлі зброї.

“Пропозиція щодо самих надходжень, я вважаю, що це розумний спосіб зробити це. Я вважаю, що ідея розподілити їх переважно на закупівлю зброї цілком доцільна”, — сказав Де Кроо напередодні саміту лідерів ЄС.

Однак нагадаємо, що за даними ЗМІ, 21 березня на саміті навряд чи ухвалять рішення щодо конфіскації прибутків з конфіскованих активів РФ на користь України. Причина цього є позиція Угорщини.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель, заявив, що запропонує ЄС використовувати 90% доходів від заморожених російських активів для закупівлі зброї для України через Європейський фонд миру.

Раніше таку ж позицію висловлювала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Один з дипломатів Євросоюзу на умовах анонімності розповів, що більшість країн-членів ЄС погоджуються з такою пропозицією.

“Зараз Україна більше потребує коштів на озброєння, а, на жаль, не на відновлення. І ми прагнемо зробити все, щоб запобігти подальшим руйнуванням в Україні”, – зауважило джерело.

Проте, за даними дипломата, проти цього виступає Угорщина. За його словами, у Будапешті наполягають, що кошти повинні піти на що завгодно, тільки не на зброю.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.