Бельгія підтримала пропозицію ЄС надати Україні прибутки з конфіскованих активів РФ
Джерело: Devdiscourse
Прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо в четвер, 21 березня, заявив, що підтримує пропозицію Європейського Союзу перерахувати прибутки, отримані від заморожених російських активів, в Україну для закупівлі зброї.
“Пропозиція щодо самих надходжень, я вважаю, що це розумний спосіб зробити це. Я вважаю, що ідея розподілити їх переважно на закупівлю зброї цілком доцільна”, — сказав Де Кроо напередодні саміту лідерів ЄС.
Однак нагадаємо, що за даними ЗМІ, 21 березня на саміті навряд чи ухвалять рішення щодо конфіскації прибутків з конфіскованих активів РФ на користь України. Причина цього є позиція Угорщини.
Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель, заявив, що запропонує ЄС використовувати 90% доходів від заморожених російських активів для закупівлі зброї для України через Європейський фонд миру.
Раніше таку ж позицію висловлювала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Один з дипломатів Євросоюзу на умовах анонімності розповів, що більшість країн-членів ЄС погоджуються з такою пропозицією.
“Зараз Україна більше потребує коштів на озброєння, а, на жаль, не на відновлення. І ми прагнемо зробити все, щоб запобігти подальшим руйнуванням в Україні”, – зауважило джерело.
Проте, за даними дипломата, проти цього виступає Угорщина. За його словами, у Будапешті наполягають, що кошти повинні піти на що завгодно, тільки не на зброю.
- Західним країнам слід сміливіше конфіскувати російські активи, які вони заморозили після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022 році, заявив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.