Безнікотинові електронні сигарети та вейп впливають на здоров’я судин – дослідження
Джерело: CNN
Результати дослідження, презентованого на щорічній зустрічі Радіологічного товариства Північної Америки, свідчать, що використання електронної сигарети з нікотином або без нього знижує сатурацію, що може означати, що легені людини отримують менше кисню.
За словами експертів, регулярне вживання електронних сигарет може призвести до судинних захворювань.
“Люди помилково вважають, що електронні сигарети є безпечнішою альтернативою сигаретам на основі тютюну, але насправді це не так”, — сказала докторка Маріанна Наббут, провідна авторка дослідження та ординаторка радіології в Університеті медичних наук Арканзасу.
Вона пояснила, хоча аерозолі електронних сигарет не містять таких забруднювачів, які спричиняють рак, як тютюновий дим, люди все одно вдихають хімічні речовини, і це дослідження свідчить, що це впливає на організм.
Як йдеться в дослідженні, електронні сигарети працюють шляхом нагрівання рідини, яка перетворюється на пару, котру вдихає користувач. Але пара містить більше, ніж просто воду. Зокрема, залежно від пристрою, вона також може містити такі речовини як свинець, нікель, формальдегід, пропіленгліколь і гліцерин.
Науковиця та її колеги дослідили, що відбувається з організмами курців звичайних і електронних сигарет, вейперів, та тих, хто вживає електронні сигарети та вейпи без нікотину.
У дослідженні взяли участь понад 30 курців та вейперів віком від 21 до 49 років, їхні результати порівнювали з результатами 10 людей, які не курили та не вживали вейп.
Кожен учасник пройшов МРТ-сканування, лікарі також оцінювали швидкість кровотоку в стегновій артерії та вимірювали кількість кисню в крові. Щоразу, коли хтось курив або вейпив, дослідники спостерігали значне зниження швидкості кровотоку в спокої в стегновій артерії, яка проходить уздовж стегна і постачає збагачену киснем кров у всю нижню частину тіла.
Порівняно з некурцями та курцями сигарет, люди, які вживали вейпи з нікотином, мали найбільш значне зниження функції судин. Наступною найбільшою групою людей зі зниженням цих функцій стала група тих, хто вживав вейпи без нікотину.
“Хороша судинна функція є важливою, оскільки це означає, що кровоносні судини здатні розширюватися та звужуватися, щоб кров могла ефективно доставляти кисень і поживні речовини до тіла та видаляти відходи. Погана робота судин може призвести до таких проблем як утворення тромбів, високий кров’яний тиск та інсульт”, – йдеться в матеріалі.
Дослідження засвідчило, що всі люди, які вейпили – з нікотином або без – мали зниження сатурації, тобто їхні легені, ймовірно, отримували менше кисню.
За словами Наббут, мета дослідження полягає в допомозі регулюючим органам в ухваленні рішень, які з продуктів повинні залишитися на ринку Сполучених Штатів.
- У 32-річної Джордан Бріель з Огайо, США, лікарі вилучили з легенів два літри чорної рідини, яка зібралась там від вейпінгу.
Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.
Фахівці “Охматдиту” успішно провели складну операцію для 12-річної дівчинки, котра народилася з рідкісною патологією – адреногенітальним синдромом. Цей стан виникає через надлишкове виділення наднирниками чоловічих гормонів, що призводить до аномального формування зовнішніх статевих органів.
Колишня глава МЗС Австрії Карін Кнайсль, котра також відома своїми танцями з Путіним на власному весіллі, стане викладачкою Рязанського державного університету, заявив виконувач обов’язків ректора університету РФ Дмитро Боков.
Акторка Анна Тейлор-Джой, відома ролями в серіалі “Хід королеви” та фільмі “Дюна”, розповіла про плани зіграти персонажа компанії Disney.
Результати дослідження, презентованого на щорічній зустрічі Радіологічного товариства Північної Америки, свідчать, що використання електронної сигарети з нікотином або без нього знижує сатурацію, що може означати, що легені людини отримують менше кисню.