Безпека Польщі залежить від власної армії та США, – віцепрем’єр Польщі

Джерело: Reuters

7 жовтня  віцепрем’єр-міністр Польщі Ярослав Качинський заявив, що військова безпека Польщі залежить від її власної армії та від альянсу зі Сполученими Штатами.

“Першою основою є наша власна сильна армія… другою основою є альянс, звичайно в рамках (трансатлантичного альянсу) НАТО, але насправді з однією країною — Сполученими Штатами, тому що це єдина країна, яка справді може допомогти”, – сказав Качинський.

Він додав, що для того, щоб США хотіли допомогти, Польща повинна бути здатною захистити себе.

“Якщо це об’єднати, то наші опоненти, ви знаєте, кого я маю на увазі – росіяни – будуть знати, що у нас є потужні сили, щоб захищатися, і, крім того, американці також допоможуть. Тоді не буде війни, тоді ми дійсно в безпеці “, – заявив віцепрем’єр.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.

В “Укренерго” повідомили, що завтра, 29 травня, в Україні не прогнозуються відключення електроенергії.

Військовий оглядач Юліан Рьопке зазначив, що теоретично більшість російських авіабаз перебувають у межах досяжності західного озброєння, отриманого Києвом від союзників.

У Міністерстві закордонних справ України зробили заяву щодо спроби КНДР запустити розвідувальний супутник.