Bild: Іран вперше передав Росії новітні авіабомби для ударів по Україні
Джерело: Bild
Іранський безпілотник Mohajer-6, що нещодавно розбився у Курській області, ніс на борту новітні іранські керовані авіабомби Qaem-5, повідомив військовий оглядач Юліан Рьопке.
Експерт припустив, що дрон мав атакувати територію Сумщини, проте, не долетів до мети і впав.
Боєприпас на фото і відеозаписі справді схожий на авіабомбу Qaem-5, що може встановлюватися на іранські БПЛА Mohajer-6 та Hamaseh.
Авіабомба має телевізійне наведення та може оснащуватися різними типами боєголовок. Її заявлена дальність польоту становить до 40 км, мінімальна експлуатаційна висота – близько 3 км. В Ірані їх поставили на озброєння лише 2019 року.
Раніше ЗС РФ не застосовували високоточні Qaem-5 в Україні. За словами Рьопке, їх використання свідчить про “новий рівень” військової співпраці Тегерана та Москви.
Зауважимо, 24 травня уряди ЄС погодилися внести дев’ять іранських організацій, а також міністра оборони Ірану Мохаммада-Резу Аштіані, до списку санкцій за постачання безпілотників Росії.
- Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що постачання Іраном балістичних ракет Росії “погано впливає на Європу”.
- У п’ятницю, 15 березня, лідери держав “Великої семірки” (G7) закликали Іран не передавати балістичні ракети Росії для їх використання в Україні, попередивши, що вони вживуть заходів проти Ірану, якщо він це зробить.
- Уряд Сполучених Штатів передав Силам оборони України конфісковану стрілецьку зброю та набої Ірану, зокрема автомати, РПГ та патрони.
- За даними аналітиків, Кремль подвоює підтримку Ірану, тим часом як США завдають ударів, щоб запобігти атакам підтримуваних Іраном бойовиків в Іраку, Сирії та Ємені на американські та інші об’єкти.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.