Bild: Німецькі генерали таємно відвідали Київ у день відставки Залужного

Джерело: Bild

8 лютого в одному з готелів Києва помітили високопоставлених німецьких генералів. На запит видання до Міноборони ФРН відповіли, що в Україні перебували генерал-майор Крістіан Фройдінг та генеральний інспектор бундесверу Карстен Бройєр.

Перший із них очолює робочу групу з координації допомоги Україні при Міноборони Німеччини. Другий — один із головних воєначальників ФРН та довірена особа міністра оборони Німеччини. Вони прибули до Києва таємно на запрошення головкому ЗСУ Валерія Залужного. Однак 8 лютого президент Володимир Зеленський відправив його у відставку.

У Міноборони ФРН поінформували, що метою візиту був “подальший обмін інформацією про нинішні оборонні потреби та майбутні військові виклики”.

Як пише оглядач Bild Гаген Мейр, візит може прискорити переговори щодо військової співпраці між Берліном та Києвом.

Згодом газета WELT am SONNTAG опублікувала інтерв’ю з Бройєром, який заявив, що німецька армія має бути готова до війни вже за п’ять років. Про війну Росії з НАТО він зазначив: “Для цього насамперед потрібен такий намір. Я бачу його у Путіна, судячи з того, що він говорить і пише, а також щодо його дій в Україні. <…> Ми бачили, що рішенням Держдуми Росія перейшла на військову економіку. Тож їхній потенціал зараз зростає”.

Зауважимо, 8 лютого президент Володимир Зеленський офіційно звільнив генерала Валерія Залужного з посади Головнокомандувача ЗСУ. Натомість призначив вже колишнього командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського.

  • Глава Міноборони Рустем Умєров прокоментував зустріч президента Володимира Зеленського та Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Міністр заявив, що повномасштабна війна “вимагає змін”.
  • Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному українці довіряють більше, ніж президенту Володимиру Зеленському, а одночасно їм разом – 59% респондентів. Водночас Збройні сили зберігають найбільшу довіру українців – 96%.
  • 5 лютого Володимир Зеленський вперше прокоментував поширену у ЗМІ інформацію стосовно можливого звільнення Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Глава держави заявив, що розмірковує над “зміною цілого напрямку керівництва країни”.
  • Надвечір 29 січня низка Telegram-каналів, деякі українські політики та ЗМІ поширили інформацію про нібито звільнення президентом Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.
  • Зеленський призначив Сирського Головнокомандувачем ЗСУ: біографія генерал-полковника.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.

У Пентагоні заявили, що Україна може постати перед вибором, від яких міст відмовитися, якщо США не нададуть допомогу.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.