«Війна вимагає змін»: Умєров прокоментував зустріч Президента та Головнокомандувача ЗСУ

Джерело: Рустем Умєров/Facebook

Глава Міноборони Рустем Умєров прокоментував зустріч Президента Володимира Зеленського та Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Міністр заявив, що повномасштабна війна “вимагає змін”.

Умєров зазначив, що генералу Валерію Залужному випало одне з найскладніших завдань – керувати Збройними Силами України під час повномасштабної війни з РФ.

Збройні Сили України разом з усім народом нашої країни продемонстрували всьому світові, що Україна  буде боротись за своє та за своїх, попри те, з яким ворогом має справу. Наші воїни відбили навалу агресора, захистили нашу державність, і продовжують щодня захищати нашу незалежність.

Водночас він заявив, що “війна не залишається однаковою. Війна змінюється та вимагає змін. Бойові дії 2022, 2023 та 2024 – це три різні реальності”.

2024 принесе нові зміни, до яких мусимо бути готові. Потрібні нові підходи, нові стратегії. Сьогодні ухвалено рішення про необхідність зміни керівництва Збройних Сил України. Щиро вдячний Валерію Федоровичу за всі досягнення та перемоги, – додав міністр.

Читайте також: Залужний здатен стати українським Шарлем де Голлем, якщо піде на вибори – Ірина Сєрова

Надвечір 8 лютого відбулася зустріч Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та президента Володимира Зеленського. Генерал поінформував, що за результатами серйозної розмови сторони погодили необхідність зміни підходів та стратегії.

  • Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному українці довіряють більше, ніж президенту Володимиру Зеленському, а одночасно їм разом – 59% респондентів. Водночас Збройні сили зберігають найбільшу довіру українців – 96%.
  • Президент України Володимир Зеленський у відповідь на питання журналістки щодо низки звинувачень Мар’яни Безуглої у бік Валерія Залужного сказав, що не має часу на щоденні коментарі та діалоги у соцмережах і зазначив, що зараз всім необхідно давати державі щоденний результат, а “селфі встигнемо зробити”.
  • За даними ЗМІ, президент України Володимир Зеленський, найімовірніше, звільнить Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Одна з причин – розбіжності щодо мобілізації.
  • Російські пропагандисти поширюють неправдиву інформацію про те, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний нібито підбурює військових до державного перевороту в Україні.
  • У Кремлі стежать за ситуацією щодо ймовірного звільнення Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.