Росіяни поширюють фейк про те, що Залужний нібито підбурює військових до держперевороту

Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (ЦСКІБ)

Російські пропагандисти поширюють неправдиву інформацію про те, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний нібито підбурює військових до державного перевороту в Україні.

Одначе, у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували цей фейк й зазначили, що це брехня.

Брехня: генерал Залужний, після новин про свою відставку, закликав Сили оборони влаштувати демарш на Київ і захопити владу. Таке відеозвернення поширюють Telegram-канали з прокремлівською риторикою”, – зазначили у ЦСКІБ.

А також пояснили, що насправді відеофейк згенерований російськими пропагандистами за допомогою штучного інтелекту, а за основу взято звернення Залужного з нагоди Дня ЗСУ 6 грудня 2023 року – в оригінальному відео змінили колірну гаму та розмили фон.

Російські пропагандисти також заповнили відеоряд типовим набором кремлівських наративів, таких як: “повний провал на фронті”, “тотальна корупція в Україні”, “терористичні акти Зеленського”, “солдатів відправляють на забій”.

Варто зауважити, що на офіційній або особистій сторінці Валерія Залужного подібне відео відсутнє.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.