Білорусь планує зупинити дію угоди з Україною щодо захисту прав переселенців

Джерело: Палата представників Національних зборів Республіки Білорусь.

Білорусь планує розірвати угоду з Україною щодо регулювання процесу переселення та захисту прав переселенців та членів їхніх сімей у відповідь на нібито “недружні дії України”.

Білорусь вже прийняла рішення про зупинення своєї участі в цьому договорі, однак вийти з нього країна може лише через певний закон.

Відтак, сьогодні білоруські парламентарі розглянули проєкт Закону Республіки Білорусь “Про зупинення дії угоди між Республікою Білорусь та Україною щодо регулювання процесу переселення та захисту прав переселенців та членів їхніх сімей”.

Зазначається, що законопроєкт підготовлений у відповідь “на недружні дії, вжиті Україною щодо Республіки Білорусь, що виразились у закритті цією країною державного кордону з Білоруссю, а також у виході України в односторонньому порядку з низки міжвідомчих та міждержавних договорів”.

Під час засідання білоруські депутати зазначили, що ухвалення законопроєкту не вплине на переїзд та інтеграцію переселенців з України, а також не погіршить правове становище громадян України, які мають посвідку на проживання або звертаються за отриманням білоруського громадянства.

“Усі ці питання врегульовано національним законодавством”, – зазначається у повідомленні Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь.

Відтак, Постійна комісія Палати представників із міжнародних справ прийняла рішення включити до порядку денного десятої сесії Палати представників питання “Про проєкт Закону Республіки Білорусь “Про зупинення дії угоди між Республікою Білорусь та Україною щодо регулювання процесу переселення та захисту прав переселенців та членів їх сімей” та рекомендувати Палаті представників ухвалити цей законопроєкт.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.

У Генеральному штабі ЗСУ надали оперативну інформацію станом на 22.30 23 травня щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами загарбницьких планів.

Велика Британія надсилає Україні додатковий пакет військової допомоги на суму у 190 мільйонів доларів для посилення протиповітряної та морської оборони.