Білорусь планує зустріч іноземних дипломатів із депортованими з України дітьми – МЗС

Джерело: МЗС України

За даними Міністерства закордонних справ України, білоруська влада планує на початку жовтня організувати поїздку іноземного дипломатичного корпусу до незаконно депортованих українських дітей.

Відтак, 4 жовтня білоруська сторона має намір організувати відвідування представниками іноземного дипломатичного корпусу, акредитованого в Мінську, т.зв. “місць проживання, навчання і оздоровлення” українських дітей в Білорусі, які були незаконно вивезені із тимчасово окупованих Росією міст Лисичанськ та Сєвєродонецьк.

Зазначений захід має на меті легалізацію незаконного переміщення українських дітей із тимчасово окупованих територій України. Відповідно до норм міжнародного права, примусова депортація дітей може кваліфікуватися як воєнний злочин.

Задля уникнення відповідальності посадові особи в Білорусі намагаються прикритися міжнародними представниками.

“Закликаємо іноземні держави, дипломатичні представництва яких отримали відповідні запрошення в Мінську, утриматися від участі в пропагандистській поїздці білоруського режиму”, – наголосили у дипломатичному відомстві України.

А також зазначили, що як на рівні національного розслідування, так і в межах розслідування Міжнародного кримінального суду, Україна продовжить роботу задля притягнення до відповідальності усіх осіб, які скоїли злочини проти українських дітей.

27 березня 2025 року Повітряні Сили Збройних Сил України успішно завдали удару по прикордонному пункту пропуску “Погар”, розташований у Случовській Брянської області РФ.

Останні три дні противник здійснює понад 200 штурмових атак щодоби.

США наполягають на укладенні масштабної угоди, що передбачає контроль над критично важливими мінеральними та енергетичними ресурсами України. Водночас документ не містить жодних гарантій безпеки для Києва, повідомляє Financial Times, посилаючись на проєкт угоди, переданий Україні.

З 27 березня на Миколаївщині правоохоронці посилюють заходи безпеки через зростання загроз. Запроваджують посилений контроль на блокпостах, у публічних місцях, під час масових заходів, металодетектори, перевірка транспорту, патрулювання територій з метою виявлення підозрілих осіб, предметів біля відділків поліції, а також додаткові етапи перевірки.

Нідерланди прискорять виділення обіцяних 3,5 мільярда євро ($3,78 мільярда) обіцяної фінансової підтримки України.