Білорусь викликає тимчасового повіреного Польщі через порушення повітряного простору
Джерело: Reuters
Міністерство закордонних справ Білорусі викликало тимчасового повіреного у справах Польщі Марціна Войцеховського через порушення її повітряного простору 2 листопада.
“Польську сторону попросили ретельно розслідувати інцидент і вжити дієвих заходів для недопущення подібних випадків у майбутньому”, – йдеться в повідомленні.
Речник оперативного командування Війська Польщі заявив, що надана Білоруссю інформація піддається “детальному аналізу”.
“Ми перевіряємо записи з наших радіолокаційних систем і систем літака, щоб з’ясувати, чи було таке порушення”, — сказав речник.
Наприкінці вересня Білорусь також викликала Войцеховського після того, як заявила, що польський гелікоптер порушив її повітряний простір, але Польща заперечила перетин кордону.
- 7 жовтня віцепрем’єр-міністр Польщі Ярослав Качинський заявив, що військова безпека Польщі залежить від її власної армії та від альянсу зі Сполученими Штатами.
- 17 вересня у Польщі стартували відкриті військові навчання “Осінній вогонь-2023” з американською технікою, за 80 кілометрів від кордону з РФ. У маневрах на полігоні в центрі навчання військ у Бемово-Піську, задіяні танки Abrams та реактивні системи залпового вогню HIMARS.
- У Польщі продовжили тимчасовий контроль на кордоні зі Словаччиною до 22 листопада, очевидно, у відповідь на спроби нелегальних мігрантів потрапити зі словацької території.
Компанія SpaceX Ілона Маска звернулася до уряду США з проханням звільнити від мит два види виробничого обладнання, котрі імпортуються з Китаю для виготовлення терміналів супутникового інтернету Starlink.
Генеральна прокуратура Росії звернулася до Верховного суду РФ з проханням тимчасово зупинити заборону діяльності руху “Талібан”, визнаного в Росії терористичною організацією. Російський суд прийняв заяву до розгляду.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Аналітики YC.Market дослідили динаміку жіночого підприємництва в Україні, виявивши, що 2024 рік став рекордним за приростом компаній, заснованих жінками.
Росія зосередила зусилля на зміні влади в Україні, розраховуючи, що зможе поставити новий уряд, що буде готовий до територіальних поступок, повідомляє The Moscow Times із посиланням на джерела серед російських дипломатів та посадовців.