«Більша за гору Еверест»: до Землі наближається гігантська комета

Джерело: UNILAD
До Землі наближається гігантська комета, розмір якої перевищує гору Еверест. Подібне явище відбувається раз на 70 років.
Відтак, кожен охочий зможе її побачити, адже гігантську комету буде добре видно.
Комету, відому як 12P/Понс-Брукс, вперше виявив Жан-Луї Понс у липні 1812 року, коли її описали як “безформний об’єкт без видимого хвоста”.
Протягом наступного місяця комета стала яскравішою, і було виявлено, що вона має роздвоєний хвіст розміром приблизно три градуси.
Понад 60 років потому комету знову помітив американський спостерігач за кометами британського походження Вільям Р. Брукс.
Орбітальний період комети становить приблизно 71 рік, що означає, що 12P/Понс-Брукс з’являється лише один раз – або двічі, якщо вам пощастить – протягом людського життя.
Вважається, що її діаметр становить близько 20 миль, і її класифікують як кріовулканічну комету, тобто вона вивергається з пилом, газами та льодом, коли нагрівається, а тиск усередині зростає.

Фото: Getty Stock
Ці спалахи різко збільшують яскравість комети, причому одне таке видовище відбулося минулого літа.
Зараз комета знову наближається, і відтепер і до кінця березня її можна буде побачити на ранньому вечірньому небі в сузір’ї Принцеси Андромеди, у верхньому лівому куті Великого квадрата Пегаса – чотири зірки на небі майже однакової яскравості.
Вона буде продовжувати світлішати і формувати короткий хвіст протягом місяця, поки її не стане видно неозброєним оком.
Однак доктор Роберт Мессі, заступник виконавчого директора Королівського астрономічного товариства, сказав, що використання базових інструментів, таких як невеликі телескопи, має допомогти підвищити видимість.
“Якщо у вас є бінокль, обов’язково спробуйте знайти комету”, – сказав Мессі.
21 квітня 12P/Pons-Brooks досягне перигелію – коли вона пройде найближче до Сонця – на відстані 72,6 мільйона миль, перш ніж швидко згасне.
Той факт, що минуть десятиліття, перш ніж комета знову з’явиться, безумовно, є стимулом звернути увагу на неї.
За словами японського орбітального експерта Хіроші Кіношіта з Національної астрономічної обсерваторії Японії (NAOJ), 12P/Понс-Брукс, за оцінками, наступного разу досягне перигелію 10 серпня 2095 року.
- Астрономи виявили три раніше невідомі супутники навколо Урана і Нептуна – найвіддаленіших планет нашої Сонячної системи.
- Астрономи за допомогою телескопу “Хаббл” виявили молекули води в атмосфері невеликої гарячої екзопланети на відстані 97 світлових років від Землі.
- Астрономи виявили 85 планет за межами нашої Сонячної системи з температурою, яка може бути достатньо низькою для життя.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.