Більшість лідерів ЄС підтримали надання Україні більшої фінансової підтримки
Джерело: Reuters
Більшість лідерів Європейського Союзу в п’ятницю, 27 жовтня, підтримали надання Україні більшої фінансової підтримки, проте Угорщина та Словаччина висловили застереження перед остаточним рішенням, яке блок повинен прийняти одностайно в грудні.
Виконавчий орган ЄС запропонував, щоб 27 країн блоку виділили більше коштів у перегляді спільного бюджету для фінансування додаткових витрат до 2027 року, включаючи надання 50 мільярдів євро (52,8 мільярда доларів) нової допомоги Україні.
“Європейський Союз продовжуватиме надавати потужну фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку Україні та її народу скільки завгодно”, – йдеться у спільній заяві лідерів ЄС.
Натомість прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив у п’ятницю, що стратегія ЄС щодо надсилання грошей і військової допомоги Україні провалилася.
“Українці не переможуть на полі битви”, – сказав він на початку саміту.
Орбан також додав, що не підтримає запропонований перегляд бюджету ЄС, який передбачає 50 мільярдів євро нової допомоги Україні.
Своєю чергою, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що в Україні існує ендемічна корупція, і вимагав, щоб будь-яка нова допомога ЄС включала гарантії того, що кошти не будуть незаконно привласнені. Він також додав, що Словаччина припинить військову підтримку України.
“Україна є однією з найбільш корумпованих країн світу, і ми обумовлюємо надмірну фінансову підтримку гарантіями того, що європейські гроші (в тому числі словацькі) не будуть розкрадені”, – сказав він.
- 22 вересня Україна отримала восьмий транш у розмірі 1,5 млрд євро в межах масштабної макрофінансової допомоги (МФД) від ЄС на 2023 рік.
- Європейська Рада окреслила плани конфіскувати прибутки від заморожених російських активів і направити мільярди євро на підтримку України. Організація випустила набір офіційних публічних висновків після саміту лідерів ЄС.
- Європейський Союз відстає від планів надати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024, що потенційно дає російським силам перевагу в постачанні боєприпасів.
- Європейська комісія заявила у вівторок, 24 жовтня, що Європейський Союз рухається шляхом досягнення мети припинити залежність Європи від російського викопного палива протягом цього десятиліття.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.