Більшість українців підтримують підвищення військового збору – опитування IRI
Джерело: опитування Міжнародного республіканського інституту
64% українців готові взяти на себе більший тягар війни, підтримуючи підвищення військового збору. Про це йдеться в результатах всеукраїнського соцопитування Міжнародного республіканського інституту (IRI).
Опитування проходило з 27 вересня по 1 жовтня 2024 року методом телефонного інтерв’ю. Всього опитали приблизно 2000 жителів України віком 18 років і старших. Похибка не перевищує +/-3,5%.
Результати свідчать, що 64% українців підтримують підвищення військового збору з 1,5% до 5%. Водночас 32% респондентів не згодні із цим, ще 5% не змогли визначитися з відповіддю.
Більшість опитаних (88%) вірять у перемогу України у війні. 10% українців скептично налаштовані, ще 3% не можуть визначитися з відповіддю.
33% вірять, що війна закінчиться протягом 1– 2 років, дещо менше – 31% – вважає, що менше ніж за рік, 11% – через 3-4 роки і 9% – через 5 і більше років.
Більшість українців вважають Володимира Зеленського найбільш відповідальним за результати війни.
- Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), станом жовтень 2024 року 32% опитаних українців готові до територіальних поступок, а 58% – проти.
- 63% українців заявили, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Це значення зменшилося порівняно з попередніми показниками, які з початку повномасштабного вторгнення залишалися стабільно вищими за 70%.
Г
Міністерство оборони України офіційно допустило до використання у Силах оборони дистанційно керований вогневий модуль “Пернач” українського виробництва.
Протягом минулої доби, 13 листопада, по всій лінії фронту відбулось 161 бойове зіткнення.
Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.
Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.
Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.