Більшість українців вважають санкції проти Порошенка політичним тиском і відволіканням—КМІС

Джерело: КМІС

Опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) показало, що більшість українців вважають санкції проти лідера “Євросолідарності” Петра Порошенка спробою політичного тиску чи намаганням відвернути увагу.

12 лютого 2025 року РНБО України ухвалила рішення “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” і, зокрема, санкції були застосовані проти Петра Порошенка.

КМІС ставив запитання, а як українці ставляться до цього. У респондентів було три варіанти відповідей, обрати можна було одну або декілька відповідей.

Загалом, більшість респондентів – 59% – обрали або варіант “спроба відволікти увагу від складної ситуації на фронті” (серед усіх респондентів 36% обрали його), або варіант “спроба нейтралізувати опозицію напередодні переговорів з Росією та ймовірних виборів” (35% серед усіх респондентів).

Водночас вважають, що ці санкції є спробою правоохоронних органів дійсно покарати винних – 38%. Решта 9% не змогли визначитися зі своєю думкою.

Джерело: КМІС

“Україна постійно перебуває під тиском складних обставин і мало не щодня ми стикаємося з усе новими викликами. Наша боротьба є екзистенційною і для нашого виживання ми маємо відкласти вбік суперечки і спільно працювати єдиною командою. Зокрема, важливо, щоб і влада, і опозиція могли конструктивно співпрацювати, адже від розбрату і жорстких конфліктів програємо ми всі”, – заявив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Методологія опитування

Упродовж 14-24 лютого 2025 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитали 1000 респондентів.

Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України.

Статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% – для показників, близьких до 10%, 1,8% – для показників, близьких до 5%.

  • Лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко прокоментував повідомлення ЗМІ про нібито таємні переговори з соратниками президента США Дональда Трампа.
  • Адвокат Ілля Новіков повідомив, що найближчим часом він та його колеги подадуть позовні заяви до Верховного Суду щодо санкцій проти лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка.
  • 168 громадських організацій звернулись до РНБО з закликом скасувати санкції проти пʼятого президента та лідера “Євросолідарності” Петра Порошенка.
  • Міжнародний демократичний союз (IDU) висловлює глибоке занепокоєння через нещодавнє рішення РНБО України, яке було затверджено президентом Володимиром Зеленським, щодо введення санкцій проти лідера політичної партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка.

Через понад три роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну енергетична безпека Європи залишається вразливою. Під час кризи 2022–2023 років США частково заповнили дефіцит постачання, надавши скраплений газ. Але нині, з огляду на торгові амбіції Дональда Трампа, який використовує енергоресурси як інструмент тиску, бізнес у ЄС побоюється нової залежності — вже від США.

Історія Інтернаціональних легіонів оборони України налічує більше трьох років, складається з тисяч бойових зіткнень, сотень складних місій, участі у звільненні десятків населених пунктів, щоденної бойової роботи і багатьох яскравих перемог. Інтернаціональні легіони оборони України діють у формі окремих батальйонів, що підпорядковуються Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. За цей час у лавах Інтернаціональних легіонів пліч-о-пліч з українцями воювали проти російських загарбників представники більш ніж 75 країн світу. 

Північна Корея, ймовірно, зводить найбільший та найсучасніший військовий корабель у своїй історії — про це свідчать супутникові знімки, зроблені 6 квітня компаніями Maxar Technologies і Planet Labs. Судно будується на верфі у Нампо, на західному узбережжі країни, приблизно за 60 км від Пхеньяна.

Як стверджують в журналі Health, деякі міфи щодо харчування можуть бути не лише застарілими, а й шкідливими для вашого здоров’я.

Центральне розвідувальне управління США оприлюднило документ, в якому йдеться про напад інопланетян на радянських військових, що стався у 1989 або 1990 році.