Біля арени, де відбудеться фінал «Євробачення», скандують пропалестинські мітингувальники
Джерело: Reuters
У суботу, 11 травня, в Мальме (Швеція) перед ареною, де незабаром відбудеться фінал “Євробачення-2024”, тисячі людей протестували проти участі Ізраїлю в пісенному конкурсі.
Раніше організатори Євробачення відмовились виключити Ізраїль, але попросили представника країни змінити текст пісні, в якому нібито було послання на атаку ХАМАС 7 жовтня.
Великий натовп протестувальників зібрався на центральній площі Мальме й після цього люди пройшли до арени, де відбудеться конкурс, розмахуючи палестинськими прапорами та вигукуючи “Євробачення, об’єднане геноцидом”, “Вільна, вільна Палестина” та “Більше жодної окупації”.
За оцінками поліції, до демонстрації приєдналися від 6000 до 8000 осіб.
Нагадаємо, що фінал “Євробачення-2024” розпочнеться в суботу, 11 травня, о 22:00 за київським часом.
- Нідерланди дискваліфікували з фіналу пісенного конкурсу “Євробачення 2024”.
- Представник Латвії на пісенному конкурсі “Євробачення-2024” співак Dons розповів, що прихистив до своєї родини собаку з Харкова.
- Очікується, що сьогодні, 9 травня, напередодні виступу Ізраїлю у другому півфіналі “Євробачення-2024” в Мальме відбудуться пропалестинські протести.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.
Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.
Завтра, 23 листопада, Україна долучиться до щорічної акції “Запали Свічку пам’яті”, присвяченої вшануванню жертв Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.