Біля штаб-квартири НАТО підняли прапор Швеції
Джерело: трансляція церемонії
11 березня біля штаб-квартири НАТО у Брюсселі офіційно підняли прапор Швеції. У церемонії брав участь і генсек Альянсу Єнс Столтенберг.
“Це історичний день. Ми вітаємо вступ Швеції до НАТО в критичний момент для нашої спільної безпеки. За мить ми піднімемо шведський прапор тут, у штаб-квартирі НАТО, і по всьому Альянсу. Вперше 32 прапори майорять разом. Вони представляють 32 країни, які працюють заради спільної мети. Щоб захистити один мільярд людей, запобігти війні та витрачати понад 2% ВВП на оборону”, – сказав генсек НАТО.

Фото: Getty Images
Столтенберг наголосив, що двері НАТО відчинені, оскільки до блоку доєдналася ще одна країна.
“Ніхто не може закрити їх. Кожен народ має право обирати свій шлях. І ми всі обираємо шлях свободи та демократії. Поки ми говоримо, хоробрий народ України виборює ці цінності”, – додав Столтенберг.
Також прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон додав, що країна тепер є “союзником серед союзників”.
“Після більш ніж 200 років військового неприєднання це історичний крок, але також і цілком природний крок. Ми готувалися десятиліттями і детально – останні два роки. Завдяки цьому членству Швеція повернулася додому, в будинок співпраці демократичних країн у сфері безпеки, в будинок співпраці в галузі безпеки наших добрих сусідів”, – сказав він.
- 7 березня 2024 року Швеція офіційно стала 32-м членом Північноатлантичного альянсу.
- 4 березня Збройні сили Швеції приєдналися до НАТО для навчань, надаючи війська, гелікоптери та винищувачі, оскільки альянс проводить найбільшу серію військових тренувань з моменту закінчення Холодної війни.
- 5 березня президент Угорщини Тамаш Шуйок підписав ратифікацію вступу Швеції до військового блоку НАТО, відкривши шлях для країни стати 32-м членом Альянсу найближчими днями.
- 26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.
Громадські організації 1 липня влаштували у Кракові акцію біля приміщення колишнього Генерального консульства Росії.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
Рекордні температури червня 2025 року охопили Європу, спричинивши низку трагічних випадків та серйозні обмеження. Європейські країн вже запровадила червоний – найвищий рівень небезпеки.
Українська тенісистка Даяна Ястремська здобула сенсаційну перемогу над другою сіяною турніру Коко Гофф у першому раунді Вімблдону-2025. Поєдинок завершився з рахунком 7:6(3), 6:1 на користь українки.
1 липня Верховий Суд Польщі визнав дійсними вибори президента 2025 року. Відповідно обраним главою держави став Кароль Навроцький.