Біля штаб-квартири НАТО підняли прапор Швеції

Джерело: трансляція церемонії

11 березня біля штаб-квартири НАТО у Брюсселі офіційно підняли прапор Швеції. У церемонії брав участь і генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

“Це історичний день. Ми вітаємо вступ Швеції до НАТО в критичний момент для нашої спільної безпеки. За мить ми піднімемо шведський прапор тут, у штаб-квартирі НАТО, і по всьому Альянсу. Вперше 32 прапори майорять разом. Вони представляють 32 країни, які працюють заради спільної мети. Щоб захистити один мільярд людей, запобігти війні та витрачати понад 2% ВВП на оборону”, – сказав генсек НАТО.

Фото: Getty Images

Столтенберг наголосив, що двері НАТО відчинені, оскільки до блоку доєдналася ще одна країна.

“Ніхто не може закрити їх. Кожен народ має право обирати свій шлях. І ми всі обираємо шлях свободи та демократії. Поки ми говоримо, хоробрий народ України виборює ці цінності”, – додав Столтенберг.

Також прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон додав, що країна тепер є “союзником серед союзників”.

“Після більш ніж 200 років військового неприєднання це історичний крок, але також і цілком природний крок. Ми готувалися десятиліттями і детально – останні два роки. Завдяки цьому членству Швеція повернулася додому, в будинок співпраці демократичних країн у сфері безпеки, в будинок співпраці в галузі безпеки наших добрих сусідів”, – сказав він.

Європейські союзники України та Канада закликали очільника Росії Володимира Путіна негайно відповісти на пропозицію США щодо часткового припинення вогню, яку Київ прийняв без жодних умов.

Кабінет Міністрів України пропонує змінити перелік студентів та освітян, які можуть отримати відстрочки від призову на військову службу.

Державний секретар США Марко Рубіо застеріг Росію від затягування з переговорами про припинення вогню.

Регуляторні органи Європейського Союзу готують штрафні санкції проти соціальної мережі X Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що аграрний експорт становить понад 50% всього експорту України — порівняно з березнем 2024 року цей показник зріс на 4,5%.