Білий дім закликав інші країни не вводити дзеркальні мита: чим це обґрунтували
Джерело: сайт Білого дому
Голова Рада економічних радників США Стів Міран закликав інші країни не вводити дзеркальні мита проти США і пояснив це тим, що Штати буцімто забезпечують глобальну безпеку та роблять можливою світову торгівлю, тому інші країни мають “платити свою справедливу частку”.
Міран в першу чергу назвав мита, впроваджені Штатами, “глобальними суспільними благами” для всього світу. Він заявив, що США забезпечують “парасольку безпеки”, яка створила “найбільшу епоху миру, яку коли-небудь знало людство”, а також США надають світу долари та казначейські цінні папери для глобальної торгівельної та фінансової системи, що “підтримує найбільшу епоху процвітання, яку коли-небудь знало людство”.
“І те, і інше нам дорого коштує. Що стосується оборони, то наші чоловіки і жінки в уніформі беруть на себе героїчний ризик, щоб зробити нашу країну і світ безпечнішими, зберігаючи наші свободи з покоління в покоління. І ми обкладаємо працьовитих американців високими податками, щоб фінансувати глобальну безпеку”.
За його словами, резервна функція долара призвела до постійних валютних викривлень і сприяла, разом з “несправедливими бар’єрами” в торгівлі інших країн, виникненню нестійкого торгівельного дефіциту. Цей торгівельний дефіцит нібито зруйнував виробничий сектор США.
Міран уточнив, що під “резервною валютою” він має на увазі всі міжнародні функції долара — приватні заощадження і торгівлю включно. Він навів приклад, що коли приватні агенти у двох окремих іноземних країнах торгують між собою, то, як правило, це відбувається в доларах через статус Америки як постачальника резервів. Ця торгівля тягне за собою заощадження, розміщені в доларових цінних паперах, часто казначейських зобов’язаннях і “в результаті всього цього американці платять за мир і процвітання не лише для себе, але й для неамериканців“.
“Президент Трамп чітко дав зрозуміти, що він більше не буде терпіти, коли інші країни вільно користуються нашою кров’ю, потом і сльозами, чи то в сфері національної безпеки, чи то в торгівлі”.
Економіст каже, що через використання в транзакціях доларів США інші країни “можуть вільно торгувати одна з одною і процвітати”.
“Така торгівля може відбуватися лише завдяки військовій могутності США, яка забезпечує нашу фінансову стабільність і надійність наших запозичень. Наше військове і фінансове домінування не можна сприймати як належне; і адміністрація Трампа сповнена рішучості зберегти їх”.
За словами Мірана, фінансове домінування США поклало “надмірний тягар на наші компанії та працівників, зробивши їхню продукцію та працю неконкурентоспроможними на світовій арені, а також призвело до скорочення нашої виробничої робочої сили більш ніж на третину від її піка та зменшення нашої частки у світовому промисловому виробництві на 40%“.
Саме цей “надмірний тягар” і хочуть нібито перерозподілити митами.
“Якщо інші країни хочуть отримати вигоду від геополітичної та фінансової парасольки США, то вони повинні тягнути свою вагу і платити свою справедливу частку. Витрати не можуть нести виключно пересічні американці, які вже так багато зробили”.
Економіст навів кілька ідей, як “розподілити тягар”:
- Інші країни можуть прийняти тарифи на свій експорт до Сполучених Штатів без застосування заходів у відповідь. Це має забезпечити надходження до американського казначейства для “фінансування надання суспільних благ”. За словами Мірана, контрзаходи погіршать розподіл тягаря і ще більше ускладнять для нас фінансування глобальних суспільних благ.
- Країни можуть припинити “несправедливу і шкідливу” торгівельну практику, відкривши свої ринки і купуючи більше в Америки.
- Вони можуть збільшити витрати на оборону і закупівлі в США, купуючи більше товарів американського виробництва, а також “зняти навантаження з наших військовослужбовців і створити робочі місця тут”.
- Країни можуть інвестувати і встановлювати заводи в Америці. “Вони не зіткнуться з тарифами, якщо вироблятимуть свої товари в цій країні”.
- Вони можуть “просто виписувати чеки в казначейство США”, які буцімто допомагають Штатам фінансувати глобальні суспільні блага.
“Розподіл тягаря може дозволити Сполученим Штатам продовжувати лідирувати у вільному світі протягом багатьох десятиліть. Це необхідно не лише з міркувань справедливості, але й з міркувань доцільності. Якщо ми не відновимо наш виробничий сектор, нам буде важко забезпечувати безпеку, необхідну для нашої безпеки і для підтримки наших фінансових ринків. Світ все ще може мати американську оборонну парасольку і торгівельну систему, але він повинен почати платити за них свою справедливу частку”, – переконаний економіст.
- Міністерство фінансів Китаю оголосило про введення 84% мита на всі товари, що імпортуються з США.
- Президент Дональд Трамп заявив, що США незабаром оголосять про “значні” мита на імпорт фармацевтичної продукції.
- Президент США Дональд Трамп висловився про світових лідерів, які нібито телефонують йому та благають укласти угоду після підвищення ним мит на товари. За словами Трампа, вони фактично “цілують його зад”.
Пропозиція Келлога щодо розміщення миротворчих сил в Україні після закінчення війни викликала негативну реакцію Кремля.
13 квітня відзначають Міжнародний день подяки рослинам та Міжнародний день поінформованості про функціональні неврологічні розлади. Християни сьогодні згадують священномученика Артемона.
За даними синоптиків, у неділю, 13 квітня, в Україні збережеться суха та тепла погода.
Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.