Біологи виявили рибу, яка протягом усього життя плаває головою вниз

Джерело: Newsweek

Науковці встановили, що один із видів вудильників, який можна зустріти в усіх океанах світу на глибині приблизно від 900 до 2500 метрів, все життя плаває головою вниз. Зокрема йдеться про Gigantactis.

За словами дослідників, Gigantactis найбільш відомий своєю біолюмінесцентною приманкою, завдяки якій отримав прізвисько “риба-ліхтар”. Оскільки ці риби живуть у глибоких водах, люди рідко можуть їх бачити. Це, своєю чергою, означає, що науковці володіють обмеженими даними щодо поведінки цього виду вудильника.

Примітно, що Gigantactis вже бачили плаваючим головою вниз ще в 1999 році, проте досі вважалося, що це був поодинокий випадок.

Зазначено, що вперше біологи помітили цей вид неподалік від жолоба Ідзу-Огасавара біля берегів Японії. Так, вчені продовжили вивчати дивну поведінку і виявили вісім прикладів інших вудильників, які демонструють таку ж поведінку у своєму глибоководному середовищі існування. Згодом вдалося встановити, що риби плавали так постійно, а не лише певний проміжок часу.

“Більшу частину часу риба плавала біля нашого променя світла, і ми бачили лише силует. При першому наближенні риба висіла у воді горизонтально і приблизно за дві хвилини попливла до поверхні, відігнувши ілліцій назад”, – прокоментував Ауке Прінс, пілот підводного апарату, що використовувався для цього дослідження.

При цьому, вказано, що необхідно провести додаткові спостереження, щоб підтвердити, чому риба поводиться таким чином, але дослідники вважають, що це сталося через довгу приманку. Зокрема, за словами експертів, рибі легше маніпулювати приманкою, коли вона знаходиться в перевернутому положенні.

“Половина спостережень стосувалася цих вудильників, що плавають поблизу морського дна”, – йдеться в дослідженні. Вчені помітили, що довгі приманки тягнулися до рослин на морському дні.

Це свідчить про те, що цей вид може вважати таку позу плавання корисною для лову здобичі. Окрім того, результати дослідження показали, що риби використовують приманку для переміщення рослин морським дном, займаючи ідеальне положення для лову здобичі, коли вона з’являється.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.