Біологи виявили рибу, яка протягом усього життя плаває головою вниз
Джерело: Newsweek
Науковці встановили, що один із видів вудильників, який можна зустріти в усіх океанах світу на глибині приблизно від 900 до 2500 метрів, все життя плаває головою вниз. Зокрема йдеться про Gigantactis.
За словами дослідників, Gigantactis найбільш відомий своєю біолюмінесцентною приманкою, завдяки якій отримав прізвисько “риба-ліхтар”. Оскільки ці риби живуть у глибоких водах, люди рідко можуть їх бачити. Це, своєю чергою, означає, що науковці володіють обмеженими даними щодо поведінки цього виду вудильника.
Примітно, що Gigantactis вже бачили плаваючим головою вниз ще в 1999 році, проте досі вважалося, що це був поодинокий випадок.
Зазначено, що вперше біологи помітили цей вид неподалік від жолоба Ідзу-Огасавара біля берегів Японії. Так, вчені продовжили вивчати дивну поведінку і виявили вісім прикладів інших вудильників, які демонструють таку ж поведінку у своєму глибоководному середовищі існування. Згодом вдалося встановити, що риби плавали так постійно, а не лише певний проміжок часу.
“Більшу частину часу риба плавала біля нашого променя світла, і ми бачили лише силует. При першому наближенні риба висіла у воді горизонтально і приблизно за дві хвилини попливла до поверхні, відігнувши ілліцій назад”, – прокоментував Ауке Прінс, пілот підводного апарату, що використовувався для цього дослідження.
При цьому, вказано, що необхідно провести додаткові спостереження, щоб підтвердити, чому риба поводиться таким чином, але дослідники вважають, що це сталося через довгу приманку. Зокрема, за словами експертів, рибі легше маніпулювати приманкою, коли вона знаходиться в перевернутому положенні.
“Половина спостережень стосувалася цих вудильників, що плавають поблизу морського дна”, – йдеться в дослідженні. Вчені помітили, що довгі приманки тягнулися до рослин на морському дні.
Це свідчить про те, що цей вид може вважати таку позу плавання корисною для лову здобичі. Окрім того, результати дослідження показали, що риби використовують приманку для переміщення рослин морським дном, займаючи ідеальне положення для лову здобичі, коли вона з’являється.
- Науковці зі станції “Академік Вернадський” показали відео, як сотні пінгвіні вишиковуються й рушають снідати до океану.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.