Бізнес понад 20 олігархів – партнерів російського ВПК досі не конфісковано в Україні – Trap Aggressor
- Зображення: Trap Aggressor
Джерело: проєкт Trap Aggressor з посиланням на власний реєстр активів російських олігархів в Україні та базу “Хто працював на війну” російського опозиційного видання “Проєкт”.
В Україні все ще не конфіскували компанії, які належать 25 російським олігархам, що співпрацюють з військово-промисловим комплексом РФ.
Один із найбільших власників бізнесу в Україні – російський олігарх Михайло Фрідман. Попри те, що він втратив “Альфа-банк” в Україні після націоналізації банку, нині він прямо чи опосередковано володіє частками у структурі власності мобільного оператора “Київстар”, підприємств з виробництва води “Моршинська” та “Миргородська”, компанії “Альфа Страхування” тощо.
Журналістські розслідування доводять, що компанії російської групи “Альфа” Михайла Фрідмана фінансували російські військові заводи. Зокрема вони надавали послуги страхування для Росгвардії.
Ще один російсько-грецький бізнесмен та власник морського порту “Салоніки” у Греції Іван Саввіді володіє в Україні компанією з виробництва продукції із пластмаси “Пентопак” та торговельною компанією “Атлантіс-Пак Україна”, які раніше були арештовані та передані до Агентства з розшуку і менеджменту активів (АРМА).
Зокрема, федерація “Греки Росії”, яку фінансує Саввіді, передала автомобілі підвищеної прохідності та генератори терористичним структурам та ватажку так званої “ДНР” Денису Пушиліну.
За даними Trap Aggressor, серед інших відомих прізвищ російських олігархів, які підсилюють країну-терористку, проте мають досі не конфіскований бізнес в Україні, є Вагіт Алекперов, Алішер Усманов, Юрій Ковальчук та інші.
Загалом, за підрахунками Trap Aggressor, російським бізнесменам, які співпрацюють з Кремлем, наразі в Україні належать як мінімум 88 компаній, що працюють в таких сферах, як енергетика, логістика, промисловість, готельний бізнес тощо.
Однак, варто зазначити, що Україна вже конфіскувала як мінімум 23 компанії російських олігархів. Серед них підприємства Олега Дерипаски, заводи Михайла Шелкова, а також торговельний центр “Ocean Plaza” групи Ротенбергів.
- СБУ відзвітувала про арешт активів російських олігархів на майже 190 млрд грн. Служба безпеки України проводить системні розслідування щодо причетності російських олігархів та бізнесменів до фінансування війни РФ проти України.
- Фонд держмайна оголосив про старт приватизації активів, стягнутих у російських олігархів. Перший аукціон відбудеться вже у серпні цього року.
- Загальна сума активів РФ та Білорусі, заморожених у Литві через міжнародні фінансові санкції проти цих країн, перевищила 103 мільйони євро.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.