Блінкен спільно з Гутеррішем обговорили «зернову ініціативу»
Джерело: пресслужба Держдепартаменту США
16 вересня Державний секретар Ентоні Блінкен провів розмову з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем напередодні 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Сторони зокрема обговорили Чорноморську зернову ініціативу та війну Росії проти України.
Держсекретар і Генеральний секретар обговорили широке коло питань, включно з Чорноморською зерновою ініціативою, неспровокованою війною Росії проти України та ситуацією з безпекою на Гаїті, — мовиться у повідомленні.
Також Блінкен поділився інформацією стосовно проведених в США паралельних заходів, присвячених боротьбі із загрозою синтетичних наркотиків, використанню штучного інтелекту для просування Цілей сталого розвитку ООН, та залученню приватного капіталу до великих інфраструктурних проєктів.
Раніше глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення Чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки.
Тоді як Європейський Союз розкритикував РФ за вихід із Чорноморської зернової угоди, назвавши пропозицію мільйона тонн зерна африканським країнам “пародією на щедрість”.
- Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” – без участі України.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що РФ попросила надіслати два конкретні запити на підтвердження продовження зернової угоди.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.