Блінкен запевнив Україну у передачі $50 млрд заморожених активів РФ «найближчим часом»
Джерело: брифінг Ентоні Блінкена
4 грудня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що незабаром Україні переведуть 50 мільярдів доларів із заморожених російських активів у Євросоюзі та Сполучених Штатах.
США та Євросоюз координують дії для оперативного надання цих фінансів.
Нині нам вдалося, використовуючи заморожені російські активи, виділити Україні 50 млрд доларів, котрі переведуть найближчими тижнями зі США, і з Європи, і котрі забезпечать Україні фінансову підтримку на певний час наступного року, — повідомив Блінкен.
Держсекретар зауважив, що союзники продовжують роботу над тим, щоб переконатися, що Україна має кошти та ресурси, необхідні для обороноздатності.
Блінкен наголосив, що успіх України залежить від трьох ключових чинників: фінансової підтримки для економіки, забезпечення обороноздатності та мобілізації необхідних ресурсів.
Він додав, що союзники нині зосереджуються на практичних на трьох питаннях у допомозі Україні. Перше – переконатися, що країна має гроші, ресурси, необхідні, щоби підтримувати її економіку. Друге – це підтримувати оборону. Третє – це мобілізація.
Зауважимо, раніше стало відомо, що Сполучені Штати та Європейський Союз ведуть переговори про надання Україні фінансової допомоги на суму $50 мільярдів, використовуючи прибутки від заморожених активів Росії.
Згодом країни Європейського Союзу схвалили план надання Україні позики обсягом 35 мільярдів євро для підтримки її економіки, постраждалої від війни. Для забезпечення цієї позики будуть використані заморожені активи Центрального банку Росії.
- Японія у межах домовленостей з іншими країнами G7 погодила надання Україні кредит на 471,9 млрд ієн ($3 млрд), котрий погашатиметься користуючись з доходів від заморожених активів Росії.
- 4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни.
- Франція має намір постачити Україні зенітні ракети та інше озброєння, використовуючи доходи від заморожених активів Росії, заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.
- Президент Євроради Антоніу Кошта під час візиту до Києва повідомив, що у грудні Україна отримає 4,2 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.
11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.
Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.