Блокування кордону з боку Польщі під різними гаслами не має виправдання – МЗС

Джерело: речник МЗС Олег Ніколенко у Facebook

Міністерство закордонних справ України закликало польську владу оцінити юридично дії учасників протестів на кордоні, відновити рух через КПП та припинити антиукраїнську агітацію.

За словами речника МЗС, блокування польсько-українського кордону, незалежно від гасел, є необґрунтованим. Він підкреслив, що кордон є важливим з огляду на війну, а дії протестувальників та окремих радикальних політиків підірвуть українську економіку та стійкість до російської агресії.

Речник МЗС наголосив на тому, що кордон Польщі та України є також кордоном ЄС і не повинен стати засобом політичного тиску. Він підкреслив агресивне ставлення протестувальників до українських громадян і товарів, які перетинають кордон.

Також було зазначено, що антиукраїнські гасла на кордоні підтверджують політичний характер акцій та мають на меті подальше загострення відносин.

Міністерство закликало польську владу оцінити правові аспекти протестів, відновити рух через кордон та припинити антиукраїнську агітацію.

Завершуючи, речник МЗС підкреслив важливість збереження солідарності між Україною та Польщею, яка була побудована за останні роки. Він закликав українців та поляків захищати добросусідські відносини та зберігати безпеку держав.

Протягом дня, 24 квітня, російській війська здійснили шість обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 23 вибухи.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.