У Польщі закликають скасувати «єЧергу» на трьох КПП

Джерело: “Інтерфакс-Україна“.

Польща подала прохання продовжити припинення дії системи “єЧерга” на КПП “Ніжанковичі – Мальховіце”, “Угринів – Довгобучив” та “Рава-Руська – Хребенне”. Відповідний запит надійшов до міністерства.

“Сьогодні ми отримали листа від польських колег з Міністерства інфраструктури, які запропонували нам скасувати “єЧергу” ще на ПП “Рава-Руська – Хребенне”, – сказав  заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

За словами заступника міністра, з листа стає зрозуміло, що попередня комунікація на кордоні не принесла очікуваних результатів.

“Адже ми пояснили, що система “єЧерга” дуже важлива для країни, ми показали результат, вона справді діє. І вони ніби погодилися”, – сказав Деркач.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.