Bloomberg: Вітрова енергетика у Великій Британії досягла 29% виробництва електроенергії
Джерело: Bloomberg
У Великій Британії вітрові турбіни вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Вітрова енергія стала лідером у виробництві електроенергії, забезпечивши 29% генерації.
Частка газу скоротилася до 25%, згідно з даними Національного оператора енергосистеми (NESO).
Попри це досягнення, Великій Британії ще далеко до амбітних цілей повністю “чистої” енергосистеми до 2030 року. Уряд планує значне розширення потужностей вітрової енергетики, щоб утричі збільшити поточну потужність офшорних вітрових станцій. Це має допомогти скоротити викиди та знизити рахунки за електроенергію для споживачів.
Останнього разу частка газу у генерації була такою малою у 2013 році, коли переважала вугільна енергетика, а відновлювані джерела лише починали розвиватися. Однак навіть зараз скорочення використання газу не завжди призводить до зниження цін на електроенергію. Через переривчастий характер роботи вітрових турбін, газові станції залишаються необхідними як резервне джерело енергії.
Уряд планує збільшити офшорну вітрову потужність до 50 гігават до 2030 року. Проте нині у вітряних регіонах виникають проблеми із перевантаженням мережі, коли вироблену енергію неможливо транспортувати до регіонів із високим попитом.
Минулого року ще однією зміною стало те, що імпорт електроенергії з Європи перевищив частку атомної енергетики і став третім за обсягом джерелом енергії у країні. Хоча уряд закрив останню вугільну станцію, він також обіцяє зменшити залежність від імпорту, зробивши акцент на британських відновлюваних джерелах.
- У Норвегії енергетична компанія Equinor разом з партнерами відкрили найбільшу у світі плавучу морську вітроелектростанцію Hywind Tampen. Планується, що вона буде постачати електроенергію до навколишніх нафтогазових платформ.
- Норвезька компанія Kongsberg Defense & Aerospace (KONGSBERG) підписала контракт через Міжнародний фонд для України на постачання систем Counter Uncrewed Aerial Systems (C-UAS), які передадуть ЗСУ. Вартість контракту на антидронові системи становить $71 млн.
- Німеччина заборонила приймати російський скраплений природний газ (СПГ) на своїх державних імпортних терміналах після того, як стало відомо про заплановане постачання в Брунсбюттель.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
7 січня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новою президенткою Швейцарії Карін Келлер-Зуттер, привітавши її зі вступом на посаду.
Заступник міністра енергетики Роман Андарак провів зустріч з міністеркою закордонних справ Ісландії Торгердур Катрін Гуннарсдоттір. Вони спільно відвідали пошкоджений російськими обстрілами енергетичний об’єкт та обговорили відновлення і розвиток української енергосистеми.
У Дніпровському районі Києва чоловік жорстоко познущався з собаки, після чого убив її на очах у малолітньої дитини. Поліція відкрила кримінальну справу, підозрюваного затримали.