Bloomberg: Вітрова енергетика у Великій Британії досягла 29% виробництва електроенергії

Джерело: Bloomberg

У Великій Британії вітрові турбіни вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Вітрова енергія стала лідером у виробництві електроенергії, забезпечивши 29% генерації.

Частка газу скоротилася до 25%, згідно з даними Національного оператора енергосистеми (NESO).

Попри це досягнення, Великій Британії ще далеко до амбітних цілей повністю “чистої” енергосистеми до 2030 року. Уряд планує значне розширення потужностей вітрової енергетики, щоб утричі збільшити поточну потужність офшорних вітрових станцій. Це має допомогти скоротити викиди та знизити рахунки за електроенергію для споживачів.

Останнього разу частка газу у генерації була такою малою у 2013 році, коли переважала вугільна енергетика, а відновлювані джерела лише починали розвиватися. Однак навіть зараз скорочення використання газу не завжди призводить до зниження цін на електроенергію. Через переривчастий характер роботи вітрових турбін, газові станції залишаються необхідними як резервне джерело енергії.

Уряд планує збільшити офшорну вітрову потужність до 50 гігават до 2030 року. Проте нині у вітряних регіонах виникають проблеми із перевантаженням мережі, коли вироблену енергію неможливо транспортувати до регіонів із високим попитом.

Минулого року ще однією зміною стало те, що імпорт електроенергії з Європи перевищив частку атомної енергетики і став третім за обсягом джерелом енергії у країні. Хоча уряд закрив останню вугільну станцію, він також обіцяє зменшити залежність від імпорту, зробивши акцент на британських відновлюваних джерелах.

Чемпіон світу у суперважкій вазі за версіями WBA, WBO та WBC Олександр Усик провів пресконференцію перед реваншем із британцем Даніелем Дюбуа, який відбудеться у ніч на 20 липня у Лондоні.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

У ресторані “Ottantotto 88” працівниця щоразу обливала водою папугу, як тільки він починав говорити. Зоозахисна організація UAnimals звернулися до поліції, втім, правоохоронці відмовилися встановити факт знущання над птахом.

Міністерство закордонних справ Польщі висловило протест Росії у зв’язку з атакою на польську фабрику в Україні 16 липня. Польська сторона заявила, що це є порушенням міжнародного права.