Близько 150 тисяч переселенців повернулися на ТОТ – нардеп
Джерело: Максим Ткаченко в інтерв’ю Укрінформ
Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.
Вже близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, — повідомив Ткаченко.
За словами парламентаря, 200 тисяч маріупольців залишили своє місто, тікаючи від повномасштабної війни, “водночас кожен третій повернувся в Маріуполь, в окупацію”. Згідно з підрахунками, ця цифра становить приблизно 67-70 тисяч осіб.
Головною причиною повернення називають те, що вимушені переселенці на підконтрольній Україні території не змогли почати нове життя. Вони не отримали належної допомоги від держави — ані житла, ані соціальної підтримки, компенсацій, роботи тощо. Велика кількість ВПО не змогли знайти роботу через скептичне ставлення до них роботодавців, тоді як всі ті пропозиції, котрі надаються переселенцям, наголосив Ткаченко – насправді дуже низькооплачувані.
Можна навіть говорити про певну дискримінацію переселенців на ринку праці. Заробітна плата часто не перевищує 8-12 тисяч грн, в той час, коли вартість оренди житла в умовно безпечних регіонах України стартує від 10 тисяч. Коли переселенці починають працювати — вони втрачають право на виплати від держави для компенсації витрат на оренду житла, які становлять близько 2000 грн в місяць на особу та 3000 грн на дітей та осіб з інвалідністю, — додав він.
Зауважимо, нещодавно глава партії “Слуга народу” Олена Шуляк визнала провал державної політики у сфері підтримки ВПО, котрі через відсутність засобів до існування часто змушені повертатись в окупацію.
Читайте також: Тоталітарне пекло: ЗМІ повідомили про життя під керівництвом РФ на ТОТ України
Окрім того, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про те, що внутрішньо переміщені особи (ВПО) повертаються на тимчасово окуповані території та в прифронтові міста через соціально-економічні труднощі на нових місцях проживання.
Він озвучив цю проблему під час дискусії на громадському саміті “(Ро)зʼєднані: Переосмислення суспільної стійкості в Україні” 22 жовтня.
Лубінець зазначив, що на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році проблеми між ВПО та приймаючими громадами були незначними. Однак із часом у соціальних мережах і медіа стало більше уваги приділятися негативним прикладам взаємодії, що вплинуло на погіршення ситуації.
Він також повідомив, що це питання було порушене на рівні уряду. За його словами, важливо, щоб держава чітко інформувала людей про розмір і умови отримання фінансової допомоги, що сприятиме зміцненню впевненості громадян у своєму майбутньому.
Омбудсмен акцентував важливість діалогу, як єдиного ефективного механізму для зміцнення довіри до держави та посилення єдності серед українців з різним життєвим досвідом.
Читайте також: Нові пільги для ВПО: яку допомогу передбачено для переселенців
- Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Європейський Союз, продовжуючи виплачувати допомогу українським переселенцям, знижує мобілізаційний потенціал України.
- У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.
- На Дніпропетровщині судитимуть очільника та секретаря міської громади за вимагання 30 тис. доларів хабаря у підприємця, який хотів відремонтувати недобудовану школу для переселенців.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у понеділок, 25 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
За останні два місяці Землю супроводжував астероїд, який отримав назву “міні-місяць”. Цей космічний камінь, можливо, є уламком Місяця, відокремленим внаслідок потужного зіткнення.
РФ активізувала агресивну риторику, спрямовану на західних партнерів України. Та разом із тим Москва вчергове пересуває “червоні лінії”, після перетину яких НАТО “варто готуватися до страшної відповіді” з боку РФ, зауважили у ЦПД.
США близькі до угоди про надання Україні далекобійних ракет JASSM, які могли б досягти глибини Росії, однак Києву доведеться зачекати кілька місяців, оскільки США розв’язують стандартні технічні проблеми, заявили представники США.
У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.