Близько 30 млн тонн вантажів вже пройшло спеціальним коридором Чорним морем

Джерело: Мінінфраструктури

Близько 30 мільйонів тонн вантажів вже пройшло спеціальним коридором Чорним морем, який Україна відкрила сім місяців тому самостійно, виключно за сприяння Об’єднаних Сил оборони.

За словами міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, в грудні – лютому суттєво зріс обсяг товарів,  відвантажених у портах Великої Одеси.

Українська продукція нині експортується щонайменше у 38 країн світу.

“Про захист і розвиток, попри постійні атаки, сьогодні говорили на високому рівні – під час візиту до Одеського морського торговельного порту президента України Володимира Зеленського і прем’єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса. У щоденному режимі формуються каравани на вхід та вихід. Йдеться про кілька десятків суден з портів Великої Одеси. Також можемо говорити про суттєве збільшення вантажообігу у портах Дунайського кластера. За останній місяць там перевалили близько 2 мільйонів тонн вантажів різної номенклатури”, – зазначив Олександр Кубраков.

Також він наголосив, що ворог сьогодні не може зупинити наш експорт і тому намагається знищити портову інфраструктуру. Цифри говорять самі за себе – з липня 2023 року ворог застосував понад 880 дронів-камікадзе та понад 170 ракет.

“На жаль, маємо не тільки пошкодження майна, російський терор вбиває цивільних. Одеса потребує захисту, Одеса потребує більше систем протиповітряної оборони. Попри війну, наша країна залишається одним із найбільших світових експортерів агропродукції і гарантом світової продовольчої безпеки. Захист українських портів дорівнює захисту мільйонів людей від голоду”, – резюмував очільник Мінінфраструктури.

Протягом доби, 1 липня, ЗС РФ зазнали втрат серед особового складу у кількості близько 1280 військових. За понад два роки великої війни втрати в живій силі російської армії наразі становлять 545 090 осіб.

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибуде до Києва. У межах візиту він проведе зустріч з президентом Володимиром Зеленським. Як стверджують The Guardian та Financial Times, офіційних заяв про візит поки немає від жодної зі сторін.

Нідерланди дозволили експорт в Україну 24 винищувачів F-16 та семи авіадвигунів до них. Згідно з ліценцією від міністерки зовнішньої торгівлі та розвитку співробітництва Нідерландів, перший літак має надійти “незабаром”.

1 липня президент Володимир Зеленський провів зустріч з двопартійною делегацією Палати представників Конгресу США, висловивши вдячність зокрема за виділення Конгресом макрофінансової допомоги Україні, водночас акцентувавши на необхідності посилення української ППО.

Відповідно до документа, опублікованого 1 липня, Міжнародний союз електрозв’язку засудив низку інцидентів із втручанням Росії у супутникові системи європейських країн, закликавши припинити глушити GPS-звʼязок.