Близько половини українських біженців у Німеччині планують залишитися в країні

Джерело: Reuters

Згідно з опитуванням, опублікованим у середу, 12 липня, із понад мільйона українських біженців, які перебувають в Німеччині, 44% хотіли б залишитися в країні надовго.

У попередньому опитуванні, опублікованому наприкінці літа 2022 року, 39% українських біженців планували залишитися в Німеччині. Згідно з новим опитуванням, зараз 44% хочуть залишитись в країні.

У новому опитуванні зазначено, що 18% знайшли роботу.

Причиною цього була висока участь в інтеграційних та мовних курсах, спрямованих на підвищення рівня працевлаштування. Три чверті біженців відвідували курси німецької мови або вже закінчили їх.

“Німеччина інвестує в стійку інтеграцію цих біженців на ринку праці”, – зазначила Юлія Косякова з IAB у презентації опитування.

Російська армія вдень 18 листопада завдала ракетного удару по Одесі, внаслідок чого загинули щонайменше вісім цивільних.

Росія прокоментувала рішення США дозволити Україні використовувати ракети дальнього ураження для ударів по території Росії. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав це “нагнітанням напруженості”.

Велика Британія поки що не підтвердила рішення про дозвіл Україні використовувати ракети Storm Shadow для атак на території Росії. Це питання залишилося без офіційного коментаря, попри зміну політики США, які дозволили Києву застосовувати свої ракети великої дальності для таких цілей.

Сьогодні, 18 листопада, в Україні відзначається День сержанта Збройних сил України.

СБУ знешкодила оперативно-бойову групу російської воєнної розвідки, яка діяла на території Харкова. За даними контррозвідки, члени цієї групи підірвали автомобіль українського військового у червні цього року та планували нові теракти проти Сил оборони.