Близько половини українських біженців у Німеччині планують залишитися в країні

Джерело: Reuters

Згідно з опитуванням, опублікованим у середу, 12 липня, із понад мільйона українських біженців, які перебувають в Німеччині, 44% хотіли б залишитися в країні надовго.

У попередньому опитуванні, опублікованому наприкінці літа 2022 року, 39% українських біженців планували залишитися в Німеччині. Згідно з новим опитуванням, зараз 44% хочуть залишитись в країні.

У новому опитуванні зазначено, що 18% знайшли роботу.

Причиною цього була висока участь в інтеграційних та мовних курсах, спрямованих на підвищення рівня працевлаштування. Три чверті біженців відвідували курси німецької мови або вже закінчили їх.

“Німеччина інвестує в стійку інтеграцію цих біженців на ринку праці”, – зазначила Юлія Косякова з IAB у презентації опитування.

Спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.

Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.

Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.

Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна. 

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.