Близнюки, народжені з ембріонів заморожених 30 років тому, відсвяткували перший рік життя

Джерело: Insider

У 2022 році у штаті Теннессі народилися двоє близнюків з ембріонів, які пролежали у глибокій заморозці 30 років. На цьому тижні брат з сестрою відсвяткували свій перший рік життя.

Зазначається, на сьогодні це найдовший в історії термін, протягом якого заморожені ембріони чекали появи на світ.

Цього тижня Тімоті Ріджвей і Лідія відсвяткували свій перший день народження разом зі своїми прийомними батьками Рейчел і Філіпом Ріджвеями.

Ембріони пролежали в сховищі з 22 квітня 1992 року в рідкому азоті при температурі -128 °C, та зберегли життєздатність.

Їх розморозили та пересадили майбутній матері, котра народила близнюків 31 жовтня 2022 року.

Некомерційна організація пропонує заморожені ембріони лише гетеросексуальним парам, котрі перебувають у шлюбі не менше трьох років. Центр зберігав ембріони протягом трьох десятиліть.

Зауважується, якби Тімоті та Лідія народилися в 1992 році, коли вони були зачаті, сьогодні їм би виповнився 31 рік. Ембріони заморозили того ж року, коли Білла Клінтона обрали 42-м президентом США. Майбутній матері Рейчел Ріджвей тоді було три роки.

У подружжя Ріджвей є четверо власних дітей віком від року до восьми — усі вони з’явилися на світ природним шляхом, без донорів або штучного запліднення.

Центр, розташований у Ноксвіллі, Теннессі, зберігає тисячі донорських ембріонів. На відміну від більшості пар, Ріджвеї обрали близнюків із так званої категорії “особливої уваги”. У центрі зазначили, що біологічний батько близнюків помер від бокового аміотрофічного склерозу, або БАС, також відомого як хвороба Лу Геріга.

Ми вирішили шукати дітей, які, в певному сенсі, чекали найдовше, тому що вони могли бути не ідеальними, — пояснила Рейчел.

Водночас як зауважив дитячий педіатр малюки родилися абсолютно здорові.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.