Близнюки, народжені з ембріонів заморожених 30 років тому, відсвяткували перший рік життя

Джерело: Insider

У 2022 році у штаті Теннессі народилися двоє близнюків з ембріонів, які пролежали у глибокій заморозці 30 років. На цьому тижні брат з сестрою відсвяткували свій перший рік життя.

Зазначається, на сьогодні це найдовший в історії термін, протягом якого заморожені ембріони чекали появи на світ.

Цього тижня Тімоті Ріджвей і Лідія відсвяткували свій перший день народження разом зі своїми прийомними батьками Рейчел і Філіпом Ріджвеями.

Ембріони пролежали в сховищі з 22 квітня 1992 року в рідкому азоті при температурі -128 °C, та зберегли життєздатність.

Їх розморозили та пересадили майбутній матері, котра народила близнюків 31 жовтня 2022 року.

Некомерційна організація пропонує заморожені ембріони лише гетеросексуальним парам, котрі перебувають у шлюбі не менше трьох років. Центр зберігав ембріони протягом трьох десятиліть.

Зауважується, якби Тімоті та Лідія народилися в 1992 році, коли вони були зачаті, сьогодні їм би виповнився 31 рік. Ембріони заморозили того ж року, коли Білла Клінтона обрали 42-м президентом США. Майбутній матері Рейчел Ріджвей тоді було три роки.

У подружжя Ріджвей є четверо власних дітей віком від року до восьми — усі вони з’явилися на світ природним шляхом, без донорів або штучного запліднення.

Центр, розташований у Ноксвіллі, Теннессі, зберігає тисячі донорських ембріонів. На відміну від більшості пар, Ріджвеї обрали близнюків із так званої категорії “особливої уваги”. У центрі зазначили, що біологічний батько близнюків помер від бокового аміотрофічного склерозу, або БАС, також відомого як хвороба Лу Геріга.

Ми вирішили шукати дітей, які, в певному сенсі, чекали найдовше, тому що вони могли бути не ідеальними, — пояснила Рейчел.

Водночас як зауважив дитячий педіатр малюки родилися абсолютно здорові.

Лідери Європейського Союзу пообіцяли вжити заходів у відповідь на запровадження президентом США Дональдом Трампом 25% мит на сталь та алюміній зі всього світу.

Україна розвиватиме прикордонну інфраструктуру та логістику. Зокрема до 2023 року планується оновити 29 наявних і збудувати 17 нових пунктів пропуску.

Україна отримає 8,8 мільярда японських єн (близько 58 мільйонів доларів) грантової допомоги від уряду Японії. Відповідний проєкт угоди затвердив Кабінет Міністрів.

Сьогодні, 11 лютого, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про закупівлю двох ядерних реакторів радянського виробництва у Болгарії для Хмельницької атомної електростанції.

Колишня працівниця Meta Келлі Стоунлейк подала позов проти компанії, звинувачуючи її в дискримінації за ознакою статі та помсті.